Dva volně pobíhající psi, dvě dívky v kašně, dvě nalezená koťata a dva zadržení zloději. To vše za jediný den

0
614
Foto: Městská policie Chrudim

Ve čtvrtek 19. července v 10.05 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR ve věci nahlášené krádeže v obchodním domě Albert. Strážníci zjistili, že zde jeden z místních bezdomovců odcizil lahev alkoholu v hodnotě 140 Kč. Jelikož se ke svému jednání doznal, byl s ním přestupek krádeže vyřešen uložením pokuty.

Dva volně pobíhající psi v místní části Presy

Ve 12.03 hodin volal místní občan na linku 156 s tím, že v okolí ulice V Presích volně pobíhají dva psi. Provedenou kontrolou nebyli žádní psi nalezeni.

Dvě nezletilé dívky vlezly do kašny na Resselově náměstí

Okolo půl druhé odpoledne řešili strážníci případ, kdy dvě nezletilé děti vlezly na Resselově náměstí do kašny a koupaly se zde. Děti z kašny po upozornění strážníků vylezly a následně byly hlídkou poučeni o zákazu vstupu na kašnu, jenž vyplývá z vyhlášky města. Následně z místa odešly.

V útulku v Sečské ulici skončila během dne dvě koťata

V průběhu čtvrtečního dne umístili strážníci do místního útulku hned dvě koťata. Jedno v dopoledních hodinách, druhé okolo 16. hodiny. V obou případech šlo o velmi malá koťata, která by se o sebe s největší pravděpodobností sama nepostarala.

Pokuta za stání na vyhrazeném místě v Husově ulici

V 16.55 hodin volala žena na linku 156 s tím, že na jejím vyhrazeném stání v Husově ulici neoprávněně parkuje cizí vozidlo. Strážníci prostřednictvím lustrace zjistili jeho majitele, který se následně dostavil na místo a přeparkoval. Přestupek s ním byl vyřešen uložením pokuty.

Další zadržený zloděj putoval nejprve na Policii ČR

Krátce po 19. hodině řešili strážníci další případ krádeže, tentokrát v prodejně Billa. Zde se po příjezdu hlídky nacházel na místě mladík podezřelý z krádeže. Jelikož u sebe neměl žádný doklad totožnosti a nemohl ji hodnověrným způsobem prokázat, byl převezen na Policii ČR. Zde bylo zjištěno, že jde o mladíka s trvalým pobytem v Chrasti. Jelikož se ke svému jednání doznal, byl s ním přestupek krádeže vyřešen uložením pokuty. Odcizené zboží bylo nepoškozené vráceno zpět do prodeje.

Porušování jednosměrky na Jungmannově nábřeží

Ve 21.19 hodin se na strážníky obrátila žena s oznámením, že Jungmannovým nábřežím jezdí auta jednosměrnou komunikací a porušují tak zákaz vjezdu. Provedenou kontrolou nebylo však žádné vozidlo zaznamenáno.

Parkovačka za stání v pěší zóně Na Sádkách

Ve 21.56 hodin bylo strážníkům oznámeno parkování vozidla v pěší zóně v ulici Na Sádkách. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním jedné výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

Stížnost na rušení nočního klidu ve Vaňkově ulici

Krátce před půl jedenáctou večer vyjížděla hlídka k oznámení o rušení nočního klidu, k němuž mělo docházet v jednom z domů ve Vaňkově ulici. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že je v okolí uvedeného domu klid, pouze na terase u domu seděly osoby, které zde grilovaly. I přesto, že v době příjezdu hlídky nebylo žádné protiprávní jednání zjištěno, přislíbil majitel domu, že se následně z terasy přesunou dovnitř.

Upozornění na hlasitou hádku pozdě večer v Městském parku

Před 23. hodinou prověřovala hlídka oznámení o hlasité hádce, kterou měla oznamovatelka zaslechnout v Městském parku. Hlídka provedla kontrolu parku i blízkého okolí, nic podezřelého ale nezjistila.

V Havlíčkově ulici ležel na zemi muž a u něho stála dívka

V pátek 20. července v 00.21 hodin přijal operační pracovník oznámení, že v Havlíčkově ulici leží na zemi muž a u něho stojí dívka. Po příjezdu hlídky na místo muž již ze země vstal a za doprovodu dívky z místa společně odešli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here