Strážníci museli opět pořizovat po stížnostech občanů dokumentaci ze stavby v Koželužské ulici

0
606
Namísto historického mlýna z 15. století, o kterém informuje naučná stezka města, protože patřil k nejstarším dochovaným stavbám v Chrudimi, vyroste nový bytový komplex. Mnohé to udivuje, už proto, že se Chrudim ráda chlubí tím, že získala titul Historické město roku. Je tedy na místě se ptát, kdo se pod to podepsal a zda je ochrana zdejších památek svěřena do povolaných rukou. Foto: Noviny Chrudim

V neděli 22. července v 7.07 hodin volal občan na linku 156 s tím, že se před prodejnou Penny Market ve Václavské ulici pohybuje bosý bezdomovec, který obtěžuje kolemjdoucí a žebrá peníze. Hlídka zjistila, že jde o muže s trvalým pobytem v Horním Jelení. Dotyčný byl poučen o jeho nevhodném chování a následně byl z místa vykázán.

Jak se zachová Stavební odbor MěÚ Chrudim?

Stejně jako v sobotu tak i v neděli vyjížděli strážníci do Koželužské ulice, kde bylo v 8.30 hodin a následně v 10.40 hodin nahlášeno provádění stavebních prací v rozporu s vydaným stavebním povolením. I tentokrát byla na místě pořízena dokumentace, která bude následně předána na Stavební odbor Městského úřadu Chrudim k dalším opatřením.

V chrudimské Bille byla nalezena peněženka

Před desátou dopoledne převzali strážníci v prodejně Billa nalezenou peněženku, která byla po zadokumentování předána do oddělení ztrát a nálezů.

Bezdomovec po sobě musel ve Fibichově ulici uklidit

V 11.00 hodin přijali strážníci oznámení o bezdomovcích, kteří se měli zdržovat ve Fibichově ulici za domem čp. 51. Jak oznamovatel dále uvedl, bezdomovci měli na místě dělat nepořádek. Hlídka zde nalezla jednoho muže s trvalým pobytem v Chrudimi. Za přítomnosti hlídky uklidil způsobený nepořádek a poté z místa odešel.

Stěžovateli vadilo v ulici J. E. Purkyně auto na chodníku

Okolo půl dvanácté dopoledne řešila hlídka oznámení o parkování vozidla na chodníku v ulici J. E. Purkyně. Šetřením na místě bylo zjištěno, že řidič zaparkoval vozidlo na chodník z důvodu vykládky objemného nákladu. Vozidlo následně přeparkoval.

Plachý vlkodav ve Slatiňanech strážníkům utekl

V 11.27 oznámil muž na linku 156, že v okolí fotbalového stadionu ve Slatiňanech volně běhá pes rasy vlkodav. Strážníci psa nalezli, avšak vzhledem k jeho plachosti nebylo možné se k němu přiblížit na odchytovou vzdálenost. Následně pes utekl neznámo kam.

Strážníci vykázali z Městského parku partu bezdomovců

Po půl třetí odpoledne řešili strážníci hlučnou skupinu bezdomovců, která se nacházela v Městském parku. Po projednání věci byli všichni přítomní z místa vykázáni.

Bezdomovec měl v parku křičet na údajně nahou ženu

Do Městského parku se hlídka vrátila o necelou hodinu později, odkud bylo oznámeno, že se v parku mají hádat bezdomovci – už a žena, muž měl na údajně nahou ženu křičet. Strážníci na místě s dvojicí jednali, muž i žena se chovali slušně, žena byla oblečená. Na místě nebylo zjištěno žádné přestupkové jednání.

Údajné pálení pneumatik v ulici K Ploché dráze

Po půl čtvrté odpoledne prověřovali strážníci oznámení o údajném pálení pneumatik v ulici K Ploché dráze. Šetřením bylo zjištěno, že muž zde pálil pouze suché dřevo. Žádné pálení pneumatik nebylo potvrzeno.

Hlídka strážníků budila ve Střeleckém parku muže

V 18.23 hodin oznámila žena na linku 156, že ve Střeleckém parku leží na zemi nějaký muž. Strážníci o chvíli později zjistili, že jde o muže z Chrudimi. Ten se po probuzení orientoval a byl schopen samostatné chůze. Po projednání věci z místa v pořádku odešel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here