Studenti nabídli svůj pohled na budoucnost nevyužitých kasáren v Pardubicích

0
1013
Masarykova kasárna v Pardubicích. Foto: Magistrát města Pardubice, tiskový úsek

Šestnáct seminárních prací na téma možnost využití Masarykových kasáren představili vedení města Pardubic studenti Vysokého učení technického Brno. Z prezentace, doplněné o modely toho, jak by toto území o rozloze více než osmi hektarů mohlo v budoucnu vypadat, vyplynulo, že většina studentů stavební fakulty by preferovala vybudování nového obytného celku.

Některé nápady pomohou městu při rozhodování

Ten by se měl skládat jak z bytových domů, tak zástavby drobnější, například řadových rodinných domů, vše doplněné zelení i veřejným prostranstvím – náměstím. Součásti prací je i analýza ploch pro bydlení, z které vychází, že v daném, celku by mohlo bydlet a žít až 3000 obyvatel Pardubic. „Ta prezentace byla naprosto úžasná. Některé nápady nám zcela jistě pomohou při dalším rozhodování o tom, jak s tímto územím naložit,“ říká náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO 2011).

Studenti ve svých pracích neopomněli ani zelené plochy

Většina studentských prací počítá s demolicí stávajících budov a využitím 80 procent území pro bydlení. Studenti ve svých pracích neopomněli ani zelené plochy, kontaktní místa, v parteru by měly být umístěny objekty občanské vybavenosti, jeden z návrhů počítá i s kostelem. „Dopravu by studenti vedli po obvodě bloku s tím, že parkování by umístili zejména do podzemí a pro vstup mezi bloky domů by preferovali pěší a cyklistickou dopravu. Každá z prací má svůj osobitý charakter ale všem je společná preciznost vypracování,“ přiblížuje práce studentů vedoucí útvaru hlavního architekta Zuzana Kavalírová. Veřejnost se bude moci s pracemi studentů seznámit v září, kdy budou vystaveny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here