Strážníci pomáhali krotit v Chrudimské nemocnici agresivního pacienta. Museli mu nasadit pouta

0
498
Foto: Roman Zahrádka

V neděli 5. srpna po půl dvanácté dopoledne strážníky o pomoc pracovnice Chrudimské nemocnice, neboť do jejich zařízení dopravila Městská policie Hlinsko agresivního muže, jenž byl pod vlivem návykových látek, a bylo třeba jej vyšetřit. Po příjezdu převzali muže od hlineckých kolegů chrudimští strážníci a doprovodili jej na potřebná vyšetření. Jelikož se muž choval agresivně a opakovaně se pokusil napadnout přítomné strážníky i zdravotnické pracovníky, byla hlídka nucena vůči němu použít donucovacích prostředků – služebních pout, která mu byla přiložena na ruce. Po absolvování vyšetření se do nemocnice dostavili policisté, aby tohoto muže doprovodili během jeho převozu sanitním vozem do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích.

Hádka mezi mužem a ženou u benzinky v Dašické ulici

Ve 13.14 hodin informoval strážníky občan o tom, že nedaleko čerpací stanice v Dašické ulici zaregistroval muže a ženu s kočárkem, kteří se mezi sebou hádali a možná se mezi nimi schylovalo ke rvačce. Hlídka tuto dvojici kontaktovala, avšak muž i žena shodně uvedli, že se jednalo pouze o slovní rozepři a ničeho od strážníků nepožadují. Hlídka tedy dvojici poučila a poté odjela.

Zaběhnutý pes na pozemku v obci Sobětuchy – Vrcha

Po 18. hodině byli strážníci přivoláni do obce Sobětuchy – Vrcha, kde na pozemek obyvatelky vběhl cizí pes, jehož odchytla. Hlídka po příjezdu na uvedenou adresu zvíře hnědočerné barvy bez evidenční známky převzala a dopravila jej do psího útulku v Sečské ulici, kde byl pes umístěn do připraveného kotce.

Ukradené jízdní kolo v areálu garáží ve Škroupově ulici

O čtyři minuty později volal na linku 156 místní občan s tím, že došlo k odcizení jeho jízdního kola, které měl dočasně opřené o zeď svojí garáže, jež se nachází v areálu ve Škroupově ulici. Na místě muž odhadl cenu svého bicyklu do pěti tisíc korun. Poté strážníci provedli místní šetření, jímž se nepodařilo zaregistrovat jízdní kolo, ani zjistit osobu možného pachatele přestupku. Po zadokumentování bude věc předána k dořešení přestupkové komisi při Městského úřadu v Chrudimi.

Stížnost na hrající si děti na hřišti v sídlišti Na Šancích

Ve 21.42 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště na Šancích, kde si na hřišti hrály děti a hlukem budily malého syna oznamovatelky. Hlídka prověřila všechna zdejší hřiště, ale na žádném z nich děti nezaregistrovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here