Chrudimští strážníci museli vyvést z koupaliště ve Slatiňanech dva opilé mladíky

0
429
Foto: Městská policie Chrudim

Ve středu 8. srpna v sedm ráno byli strážníci přivoláni do Sečské ulice, kde žena zaregistrovala uvázaného psa, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka pomocí odchytové tyče zvíře uvolnila a poté s ním odešla do nedalekého útulku, kde byl pes bez evidenční známky umístěn do připraveného kotce.

Opuštěné mládě sovy nalezené u supermarketu

V 10.13 hodin volala na linku 156 žena s tím, že na zeleni u supermarketu v ulici SNP zaregistrovala opuštěné mládě sovy. Hlídka tedy zvíře od oznamovatelky převzala a dopravila jej do služebny městské policie na Resselově náměstí, kde malou sovu po telefonické domluvě převzal do péče pracovník záchranné stanice živočichů.

V Poděbradově ulici ležel na trávníku dopoledne muž

Před půl dvanáctou dopoledne vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Poděbradovy ulice, protože tam na travnaté ploše ležel neznámý muž. Hlídka na trávníku zastihla muže bez domova z Chroustovic, jenž byl zdravotně v pořádku. Poté odsud odešel.

Z rybníka ve Vlčnově museli být vyloveni karasové

Ve 12.51 hodin informoval strážníky občan o tom, že se u rybníka ve Vlčnově pohybuje neznámý muž, jenž tam nabírá vodu, kterou nalévá do přistavených kádí. Strážníci po příjezdu v dotyčném zjistili člena příslušného rybářského spolku, jenž tímto způsobem z vodní nádrže lovil mladé karasy, aby je uchránil před uhynutím. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Žena si v autobuse zapomněla mobilní telefon

Po 13. hodině požádala telefonicky strážníky o radu žena z Rohozné, jež na sedadle autobusu MHD v Chrudimi zapomněla mobilní telefon. Operátor městské policie proto kontaktoval dispečeru příslušné dopravní společnosti, jíž předal telefonní kontakt na cestující s tím, že dispečerka tuto ženu zkontaktuje a domluví se na dalším postupu.

Strážníci vyvedli z plovárny ve Slatiňanech opilé mladíky

O několik minut později byli strážníci přivoláni na plovárnu ve Slatiňanech, kde se měli nacházet dva podnapilí mladíci. Hlídka následně tyto dva dospělé muže pro jejich nevhodné chování z areálu koupaliště vykázala.

Nález dokladů u autobusové zastávky v Pardubické ulici

V 15.19 volal na linku 156 občan s tím, že u autobusové zastávky v Pardubické ulici nalezl doklady a dodal, že tam vyčká na příjezd strážníků. Hlídka však po příjezdu na místo oznamovatele nikde nezaregistrovala.

Muž z Chrudimi zapomněl, kde bydlí. Potřeboval pomoc

V 17.10 hodin se obrátil na strážníky muž, jenž sdělil své jméno a zároveň uvedl, že si nemůže vzpomenout, kde bydlí. Provedenou lustrací hlídka zjistila, že jde o místního obyvatele, kterého následně strážníci doprovodili do místa jeho bydliště, kde žije s přítelkyní.

Další nalezené doklady v Pardubické ulici

O chvíli později kontaktoval telefonicky strážníky občan s tím, že v Pardubické ulici nalezl doklady. Hlídka tento nález od muže převzala a poté jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu, jehož pracovnice učiní další potřebné kroky.

Doklady nalezené ve Vestci patřily muži z Hlinska

Ve 20.30 hodin se do služebny strážníků dostavila obyvatelka Vestce, jež hlídce předala nalezené doklady, které patřily muži z Hlinska. Strážníci i tento nález převzali a odevzdali do oddělení ztrát a nálezů, jež muže o nálezu vyrozumí.

Dodávkové auto parkující v zákazu v Malecké ulici

Před půl jedenáctou večer bylo oznámeno na linku 156, že v Malecké ulici zaparkoval řidič dodávkové vozidlo v místě, kde zastavení zakazuje vodorovné dopravní značení žluté barvy. Na místo tedy vyjela hlídka, kterou oznamovatel cestou informoval, že uvedený automobil odjel mezitím pryč.

Parkovačka za stání na chodníku v ulici Přemysla Otakara

Po půlnoci byli strážníci přivoláni do ulice Přemysla Otakara, kde v její horní části parkovalo vozidlo na chodníku. Hlídka za stěrač takto zaparkovaného automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here