Letní barokní scéna v Chrudimi přichystala pro všechny generace skutečné lahůdky

0
665

Myslíte, že už jste vše viděli a nic vás už nepřekvapí? Pak jste nenavštívili unikátní Letní barokní scénu v Klášterních zahradách v Chrudimi. Ta se letos koná od čtvrtka 16. do soboty 18. srpna a přichystány jsou skutečné lahůdky pro všechny generace.

Karneval, artisté, komentované prohlídky a nakonec ohňostroj

Hned první den začne v 18 hodin velkolepý karneval za zvuků hudby .Masku si vezměte s sebou! Ale pokud ji nebudete mít, nějaká se pro vás najde… Následovat bude neobyčejná artistická show.

Po všechny tři dny jsou pro zájemce připraveny speciální komentované prohlídky po chrudimských barokních památkách, a to v 10 a 18 hodin. Sraz je před Muzeem barokních soch. Každý den se také od 17 hodin odehraje loutkové představení pro celou rodinu Pan Franz a zámecký kominík.

A jak lépe zakončit třídenní akci, kterou pořádá Chrudimská beseda, než úchvatným ohňostrojem v Klášterních zahradách ihned po posledním představení?

Hlavní tahák: večerní barokní opery

Největším lákadlem však jsou večerní opery v nádherném prostředí Muzea barokních soch. Připravil je věhlasný hudební soubor Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka. Ve čtvrtek je na programu Antonio Vivaldi: La Gloria e Himeneo, v pátek Claudio Monteverdi: L´Ariana a v sobotu W. A. Mozart: Apollo et Hyacinthus. Začátek je vždy ve 20 hodin.

Vstupenky jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru Chrudim, telefony 469657821 a 773993333, od pondělí do pátku v 8–12 a 12.30–17 hod., v sobotu a neděli v 9–12 a 12.30–17 hod. a také v Muzeu barokních soch od pondělí do neděle v 9–12 a 13–17 hod. Lze si je pořídit také online na e-mailu predprodej@ch.beseda.cz. Permanentka na všechna tři večerní představení je za výhodnou cenu.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here