V Havlíčkově ulici ohrožoval vyvrácený smrk chodce a cyklisty. Hasiči ho poslali k zemi

0
828
Foto: Pixabay.com

V sobotu 11. srpna v 7.50 hodin byli strážníci přivoláni do Havlíčkovy ulice, kde žena zaregistrovala vyvracející se smrk. Protože hrozilo nebezpečí jeho pádu na stezku pro chodce a cyklisty, byli přivoláni hasiči, kteří strom porazili. K jeho následnému odstranění došlo 13. srpna.

Matka si přišla pro ztraceného synka do služebny

Před 13. hodinou se do služebny městské policie dostavila žena v doprovodu zdravotníků zajišťujících probíhající pouť a předala strážníkům malého chlapce, který se na pouti ztratil svým rodičům. Hlídka informaci o ztraceném dítěti nechala vyhlásit na Resselově náměstí pomocí mikrofonu u jedné z atrakcí a následně strážníky kontaktovala chlapcova matka, jež syna právě hledala. Chlapec jí byl poté předán.

Opilý agresivní zákazník v chrudimském Albertu

Před půl desátou večer oznámila na linku 156 pracovnice hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že do jejich prodejny přišel podnapilý agresivní zákazník, jenž odmítl hypermarket opustit. Strážníci však po příjezdu v prodejně už tohoto muže nezastihli, neboť podle sdělení pracovníka ostrahy hypermarketu odešel neznámo kam. Hlídka poté prověřila okolí prodejny, ale muže nikde nezaregistrovala.

Opilec si na Palackého třídě přivodil tržnou ránu na hlavě

Ve 22.11 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde občan zaregistroval podnapilého muže, jenž upadl a způsobil si odřeninu hlavy. Než se hlídce podařilo přijet na místo, muž pokračoval v chůzi a ve Škroupově ulici opět upadl na zem. Protože byl silně podnapilý a na čele měl krvácející tržnou ránu, strážníci jej ošetřili a přivolali k němu sanitu, která ho převezla do nemocnice. Protože se muž začal chovat agresivně, hlídka asistovala při jeho převozu sanitním vozem. Po provedeném ošetření strážníci odjeli, neboť jejich přítomnost nebyla již zapotřebí.

Chladicí agregát stánkaře rušil obyvatele Pobřežní ulice

Před 23. hodinou kontaktoval strážníky obyvatel Pobřežní ulice s tím, že jeden ze stánků s občerstvením na chrudimské pouti má chladící agregát natočen směrem do jeho ulice a hlasitý zvuk ruší tamní obyvatele. Oznamovatel požádal, zda by bylo možné toto zařízení natočit jiným směrem. Strážníci ověřili, že provozovatel stánku řádně zaplatil příslušný poplatek za prodejní místo a také, že má povolený provoz do jedné hodiny ranní. Jeho majitel následně uvedl, že agregát bohužel nelze pootočit jiným směrem, ovšem jeho provoz ukončí již o půlnoci.

Stížnost na rušení nočního klidu v Markovicích na hřišti

Minutu po jedné v noci oznámil občan na linku 156, že se na hřišti v Markovicích pravděpodobně koná nějaká oslava a hluk, jenž odtud vychází, ruší noční klid. Na hřišti zastihli strážníci skupinu šesti osob, jež se vzájemně bavily. Žádná hudba tady nehrála. Hlídka tedy přítomné poučila a poté odjela.

Hluk z ubytovny nedal v noci spát lidem ve Vestci

O devět minut později byli strážníci přivoláni do Vestce, kde u místní ubytovny docházelo k rušení nočního klidu. Hlídka při příjezdu na místě nikoho nezastihla a všude byl klid.

Nález mobilního telefonu na Resselově náměstí

Chvíli poté se do služebny městské policie dostavila mladá žena, jež přišla odevzdat mobilní telefon, který nalezla na Resselově náměstí. Hlídka tedy nález předala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Manželská hádka v sídlišti Na Větrníku v půldruhé v noci

V 01.21 hodin strážníci vyjeli do sídliště Na Větrníku, kde bylo z bytu slyšet manželskou hádku a křik. Hlídka kontaktovala obyvatele uvedeného bytu, kteří uvedli, že mezi nimi došlo k partnerské rozepři. Protože přítomná žena žádala o příjezd Policie ČR, byla na místo přivolána její hlídka. Po jejím příjezdu však žena odmítla cokoli řešit a ničeho nežádala. Po tomto sdělení strážníci i policisté odjeli.

Z bytu v Pardubické ulici vycházel v noci hluk

Přibližně o dvacet minut později informovala strážníky místní žena o hluku, jenž vycházel z bytu v jednom z domů v Pardubické ulici. Před příjezdem na uvedenou adresu oznamovatelka kontaktovala hlídku s tím, že už je v domě klid, neboť obyvatelé uvedeného bytu odešli pryč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here