Chrudimáky pobaví na terasách Muzea loutkářských kultur přehlídka Filoutka fest

0
1755

V pátek 17. srpna se v Muzeu loutkářských kultur uskuteční přehlídka krátkých loutkových filmů Filoutka fest 2018. Večer z cyklu kulturních akcí Bez nití | Odvázané pátky na terasách doplní svým vystoupením soubor Buchty a loutky a performerka Anička Duchoňová.

Příběh loutkového medvěda a improvizační nasazení

Program zahájí v 18 hodin představení zmíněné performerky nazvané Sólo pro Bedřicha. Příběh loutkového medvěda, který chtěl zachránit svět, ale nezachránil ani sám sebe, je mládeži do 15 let nepřístupný.

Od 19 hodin bude následovat totální improvizační nasazení v Automatu na filmy. Jde o svérázné vystoupení jednoho z nejlepších českých loutkářských souborů Buchty a loutky. Diváci zadají do Automatu název filmu a ten ho vzápětí přehraje. Ptáci, Babička, Terminátor – neexistuje snímek, který by tenhle „přístroj“ neměl ve svém archivu.

V hlavní roli loutky bez počítačové animace

O půl deváté začne přehlídka krátkých loutkových filmů. Stejně jako loni budou k vidění dílka studentů i absolventů českých filmových škol, které letos doplní snímky zajímavých zahraničních tvůrců. Publikum se může těšit na filmy se skutečnými loutkami bez podílu 3D animace!

Nenechte si ujít nevšední zážitek pod širým nebem, který vám dopřejí loutky. Vstupné na celý večer je 150 Kč. Další informace sdělí a na dotazy odpoví Břetislav Oliva, email: bretislav.oliva@puppets.cz, mobil: 778 712 531.

Napsal: Miloš Pelikán

Ilustrační video: Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here