Silně opilý mladík rozmlátil autobusovou zastávku Na Větrníku. Potom se pustil do křížku i se strážníky

0
587
Foto: Městská policie Chrudim

V pondělí 13. srpna v 9.23 hodin obdrželi strážníci informaci od občana, že zaregistroval v silničním příkopu u Rabštejnku zraněnou srnu. Operátor městské policie proto kontaktoval člena příslušného mysliveckého sdružení, jenž poté zvíře převzal.

Rozházené kusy železa na silnici u Bylan

Po desáté dopoledne volala na linku 156 žena s tím, že na silnici mezi Heřmanovým Městcem a obcí Bylany leží větší kusy železa. Tato informace byla telefonicky předána operačnímu důstojníkovi Policie ČR, jenž učinil potřebné kroky k nápravě.

Muž odevzdal strážníkům nalezenou peněženku

Před 16. hodinou se do služebny městské policie na Resselově náměstí dostavil místní obyvatel, který nalezl na silnici v nedaleké obci peněženku s doklady a finanční hotovostí. Strážníci nález převzali a poté kontaktovali jeho majitelku, jež se dostavila do Chrudimi a peněženku i s několika tisícikorunami v hotovosti vyzvedla.

Další nález peněženky na zastávce v sídlišti Na Šancích

V 16.59 byli strážníci přivoláni na autobusovou zastávku Na Šancích, kde cestující žena nalezla peněženku s doklady. Hlídka následně tento nález předala v místě bydliště jeho majiteli z Chrudimi.

Hlídka strážníků marně hledala odložené jízdní kolo

Po půl sedmé večer vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Družstevní ulice, kde se u autobusové zastávky nacházelo odložené a nezajištěné jízdní kolo. Hlídka oznámení prověřila, avšak bicykl nenašla.

Rušení nočního klidu v chatové kolonii na Podhůře

Hodinu po půlnoci bylo na linku 156 oznámeno, že v chatové kolonii na Podhůře dochází k rušení nočního klidu křikem, jenž vychází z konkrétní parcely. Strážníci po příjezdu jednali s odpovědnou osobou, jež uvedla, že tam s kamarády grilují. Po vyřešení přestupku hlídka odjela a parta mladých lidí se přemístila do budovy, aby již nikoho nerušila.

Strážníci museli spoutat Na Větrníku agresivního mladíka

Krátce před třetí ráno byli strážníci přivoláni na autobusovou zastávku Na Větrníku, kde hlasitě křičel neznámý muž. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že přítomný podnapilý mladík z Chrudimi zastávku poškodil. Provedenou orientační dechovou zkouškou byla mladému muži naměřena hodnota 2,73 promile alkoholu. Vzhledem k jeho stupňující se agresivitě byli strážníci nuceni použít donucovacích prostředků a na jeho ruce přiložili pouta. Poté byl mladík převezen k vyšetření do Chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl následně převezen a předán personálu stanice. Jeho řádění na autobusové zastávce bylo zadokumentováno a spisový materiál bude postoupen přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here