Slavný amatérský závod na horských kolech Manitou Železné hory začne sjezdem ze Širokých schodů

0
823

Resselovo náměstí v Chrudimi bude v sobotu 18. srpna v 11 hodin místem startu závodu na horských kolech Manitou Železné hory České spořitelny. Jde o jeden z nejstarších amatérských maratonů v Česku, který je od prvého ročníku součástí seriálu Kolo pro život. Trasa hlavního závodu je dlouhá 66 kilometrů a hned po startu cyklisty čeká sjezd historických Širokých schodů.

Krásná trasa je stejná jako loni a vede Chráněnou krajinnou oblastí Železné hory. Zdobí ji poklidný tok Chrudimky s několika brody i zlátnoucí příroda druhé poloviny léta. Pro závodníky budou přichystány čtyři dobře zásobené občerstvovací stanice a zážitkový Birell segment u Vápenného Podolu.

Kratší trasa pro méně zdatné bikery

Pořádající TJ Sokol Chrudim – oddíl cyklistiky pamatuje i na méně zdatné cyklisty. Již 22. ročník populárního „Manitoučka“ tak milovníkům horských kol nabízí i kratší, 39kilometrovou trasu, která má v porovnání s tou hlavní o víc než polovinu menší převýšení (715 metrů). Start je rovněž na Resselově náměstí, ale závodníci vyrazí od kostela Nanebevzetí Panny Marie až ve 12 hodin. Občerstvovací stanice bude v Křižanovicích na 18. kilometru.

Užijí si i pohodáři, rodiny s dětmi či sváteční jezdci

Pohodářům je určená fitness jízda, jež měří 21 kilometrů a její převýšení činí 294 metrů. Slavnostní start se odehraje ve 13 hodin na náměstíčku pod Širokými schody. Právě na tuhle trasu se mohou vydat všichni bikeři, kteří se chtějí jen projet, zastavit se na libovolném místě a pokochat se přírodními krásami Pardubického kraje. Zvány jsou rodiny s dětmi, sváteční jezdci, maminky s přívěsnými kočárky nebo dětskými koly na tyči, pohodáři na elektrokolech i senioři! Součástí fitness jízdy bude příjemná přestávka na dobře vybavené lesní občerstvovací stanici s posezením v Kochánovicích.

Děti pojedou na bývalé bikrosové dráze

Jako první se však do „Manitoučka“ zapojí nejmladší příznivci cyklistiky. Bude pro ně nachystaný dětský bikerský okruh na ploché dráze za Gymnáziem Josefa Ressela (ta je zázemím celé akce). Malí cyklisté se vydají na trať zvládnutelnou pro všech 5 věkových kategorií od 1 do 13 let. Kluci a holky budou závodit v rámci seriálu ČT Déčko Junior Trophy, vždy zvlášť. Dětičky na odrážedlech mají účast zdarma. Všechny děti v cíli převezmou pamětní medaile.

Do závodu se můžete přihlásit na prezenci v areálu bývalé ploché dráhy v pátek navečer a v sobotu dopoledne. Podrobné informace o akci Manitou Železné hory lze najít na stránkách www.kolopro.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: AUTHOR SEDLÁČEK PŘÍBRAM
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here