Odbahňování rybníka na Podhůře neprobíhalo podle regulí. Bahno skončilo v lese

0
680
Foto: Pixabay.com

Ve čtvrtek 16. srpna v 9.36 hodin volala žena na linku 156 s tím, že po obchvatu nedaleko sídliště Na Větrníku volně pobíhá pes větší velikosti bílohnědé barvy. Kontrolou uvedené lokality bylo zjištěno, že se pes pohybuje po poli, před strážníky ale po chvíli utekl neznámo kam. Následným šetřením bylo zjištěno, že psa již odchytl jeho majitel. Ten byl záhy hlídkou telefonicky kontaktován a k celé věci byl náležitě poučen.

Odbahňováním rybníka se bude zabývat městský odbor

V 9.40 hodin přijal operační pracovník městské policie oznámení, že v zahrádkářské kolonii na Podhůře provádí firma odbahnění rybníka a bahno má být údajně odváženo do lesa. Hlídkou byl kontaktován majitel rybníka a pracovník odboru životního prostředí Městského úřadu Chrudim, který sdělil, že uvedené práce mohou být prováděny pouze po předchozím souhlasu odboru životního prostředí, což v tomto případě nebylo splněno. Majitel rybníka tedy na základě poučení ze strany městské policie práce přerušil. Případ byl na místě zadokumentován a následně byl postoupen k dořešení na výše uvedený odbor městského úřadu.

Nezajištěný byt v Soukenické ulici a nedostižný uživatel

Krátce po půl čtvrté odpoledne vyjížděli strážníci do Soukenické ulice, kde se měl nacházet nezajištěný byt, jenž je v majetku města. Jak oznamovatelka uvedla, nájemník bytu, který má mít údajně zdravotní problémy, zámek dveří uzamkl, ale dveře špatně zavřel, takže západka byla mimo zámek. Strážníci za přítomnosti nezúčastěné osoby prohlédli byt, ale nikdo se tu nenacházel. Dále bylo učiněno několik telefonických pokusů o kontaktování nájemníka bytu, vždy s negativním výsledkem. Rovněž byl učiněn dotaz v chrudimské a pardubické nemocnici, zda tam nebyl muž hospitalizován, byly provedeny i pokusy o kontaktování několika rodinných příslušníků. Vzhledem k tomu, že žádné z těchto opatření nevedlo ke zjištění místa výskytu muže, přistoupili strážníci k zajištění bytu prostřednictvím zámečnické firmy. Muži byl na dveřích zanechán vzkaz, že klíče od bytu jsou uschovány ve služebně městské policie.

Stížnost na hlasitou společnost před restaurací U Džbánu

Ve 20.35 hodin volal muž na linku 156 s tím, že před restaurací U Džbánu sedí na lavici osoby, které jej svým hlasovým projevem ruší. Dále uvedl, že lavice je umístěna na pozemku města. Hlídka tedy provedla kontrolu uvedeného místa, žádná lavice se však na místě nenacházela. V dané lokalitě byl navíc klid.

Tři parkovačky po udání v ulici Přemysla Otakara

Po půl desáté večer prověřovali strážníci oznámení o parkování vozidla a motocyklu na chodníku v ulici Přemysla Otakara. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním tří výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

Špatný stav psa nalezeného u popelnic Na Větrníku

Následně řešili strážníci případ opuštěného psa, kterého oznamovatel nalezl u popelnic v sídlišti Na Větrníku. Hlídka psa umístila do útulku. Vzhledem k jeho špatnému zdravotnímu stavu byla na místo přivolána pracovnice útulku, která psa převezla k ošetření do zdravotnického zařízení v Pardubicích. Oznámení, které strážníci přijali o několik minut později a které se týkalo rušení nočního klidu v sídlišti U Stadionu, bylo proto z důvodu řešení výše uvedeného oznámení předáno kolegům z Policie ČR.

Dvojice osob měla v ulici Na Výsluní ležet na silnici

Posledním čtvrtečním výjezdem bylo řešení údajného výskytu dvou osob v ulici Na Výsluní, které měly podle oznamovatele ležet v silnici. Hlídka na místě nalezla ženu sedící na obrubníku. Po projednání věci z místa v pořádku odešla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here