Dívky odmítly nařčení, že neuklízí exkrementy po svých psech. Měly je však na volno a dostaly proto pokutu

0
432
Foto: Pixabay.com

V úterý 21. srpna v 11.47 hodin se na strážníky obrátil muž s oznámením, že v rybníku ve Vlčnově hynou ryby. Hlídka na místě zjistila, že jde o několik malých ryb, které se nepodařilo vylovit při odlovu, který byl uskutečněn před čtrnácti dny. Informace o aktuální situaci byly předány odpovědnému pracovníkovi Městského úřadu Chrudim.

V Havlíčkově ulici ležel pod lavičkou muž z Prosetína

V 11.51 hodin oznámila žena na linku 156, že v Havlíčkově ulici leží pod lavičkou nějaký muž. Strážníci o chvíli později zjistili, že jde o muže z Prosetína. Muž se zvedl ze země, orientoval se a byl schopen samostatné chůze. Následně z místa odešel.

Podomní prodejci v Jabloňové ulici a v sídlišti Na Větrníku

Z Havlíčkovy ulice se hlídka přesunula do Jabloňové ulice, kde se měli pohybovat podomní prodejci nabízející změnu dodavatele energií. Provedenou kontrolou ulice i přilehlého okolí nebyli však žádní prodejci nalezeni. Stejné oznámení řešili strážníci o půl hodiny později, tentokrát mělo k podomnímu prodeji docházet v sídlišti Na Větrníku. I zde však nebyl nikdo nalezen.

Dvojice dívek venčících psy dostala od strážníků pokuty

V 11.52 hodin přijali strážníci oznámení, že v sídlišti Na Větrníku dvě dívky venčí psy na volno a neuklízí po nich exkrementy. Strážníci s oběma dívkami na místě hovořili, dívky odmítly tvrzení o neuklízení exkrementů a hlídce ukázaly, že mají u sebe sáčky na úklid. Volné pobíhání psů bylo řešeno uložením pokuty.

Čtyři parkovačky po udání v sídlišti U Stadionu

Krátce po 15. hodině řešili strážníci oznámení o špatném parkování čtyř vozidel v sídlišti U Stadionu. Na vozidla byly proto umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Žebrající bezdomovec před obchodním domem Tesco

Následně se hlídka přesunula k obchodnímu domu Tesco, kde měl žebrající bezdomovec obtěžovat zákazníky. Na místě bylo zjištěno, že jde opět o muže z Prosetína, u kterého strážníci zasahovali v dopoledních hodinách. Po projednání věci byl hlídkou z místa vykázán.

Parkování na autobusové zastávce v Čáslavské ulici

Další případ špatného parkování řešili strážníci po 16. hodině. Tentokrát se jednalo o parkování vozidla na autobusové zastávce v Čáslavské ulici. Stejně jako v předchozím případě i zde byla na vozidlo umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Stížnost na hlučné bezdomovce v Městském parku

Ve 20.40 hodin oznámil muž na linku 156, že se v Městském parku mají nacházet hluční bezdomovci. Provedenou kontrolou parku nebyly však žádné osoby nalezeny.

Rušení nočního klidu u Domu dětí a mládeže

Krátce před půlnocí prověřovali strážníci oznámení o rušení nočního klidu, k němuž mělo docházet v zahradě v blízkosti Domu dětí a mládeže. Po příjezdu na místo však strážníci zjistili, že je zde klid a žádný hluk nebyl na místě zaregistrován.

Stavební práce v Rooseveltově ulici po páté ráno

V 5.09 hodin se na strážníky telefonicky obrátil muž s tím, že v Rooseveltově ulici pracují dělníci na opravě domu a ruší zde noční klid. Hlídka na místě jednala s jedním z dělníků, který uvedl, že pracovat začali z technologických důvodů již před šestou ráno, o čemž byli obyvatelé domu předem informováni. Následně muž přislíbil, že s pracemi vyčkají až do šesté hodiny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here