Hradozámecká sobotní noc na „Kuňce“ začne lampionovým průvodem

0
695

Hlavně romanticky založení lidé si v sobotu 25. srpna užijí Hradozámeckou noc na Kunětické hoře. Bude zahájena lampionovým průvodem z podhradí k paláci: sraz účastníků je ve 20 hodin na hradním parkovišti, lampiony vezměte určitě s sebou! Děti-světlušky pomůžou rozsvítit hrad a pak už začnou večerní prohlídky a doprovodný program.

V duchu oslav založení státu a otevření hradu

Program bude zaměřený na oslavy 100. výročí založení Československa a 25. výročí znovuotevření hradu pro veřejnost. Na stěnu palácového nádvoří se budou promítat němé dokumentární filmy z 20. a 30. let natáčené na Kunětické hoře a hudebníci během večera zahrají známé prvorepublikové melodie.

Aby iluze byla dokonalá, můžou návštěvníci přijít v dobových kostýmech: Vítáni jsou všichni dandyové a flappers čili prvorepublikoví elegáni a elegantní dámy. V paláci i mimo něj je stále k vidění výstava Taková byla… Těšit se můžete i na stánek Centra pro regionální rozvoj, kde pro vás budou připraveny soutěže o drobné ceny.

Sympaticky nízké vstupné

Základní vstupné na zajímavou akci na Kuňce, která skončí hodinu před půlnocí, je 100 korun, snížené 70 a rodinné 270 korun.

Dodejme, že Hradozámecká noc se v sobotu 25. srpna uskuteční i na mnoha dalších hradech a zámcích po celé republice. Kompletní přehled všech zapojených památek podle krajů lze najít na webovkách Národního památkového ústavu.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Národní památkový ústav
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here