Zamilovaná žena, která naletěla internetovému podvodníkovi, odeslala do Nigérie přes milion korun

0
1271
Foto: Pixabay.com

Chrudimští kriminalisté se začali v úterý 21. srpna zabývat případem vylákání peněz přes internet. Uvedla to mluvčí chrudimské policie Renata Štěpánková.

Údajný americký voják na misi v Afghánistánu

„Žena se cítila být osamělá a tak si na sociální síti začala psát s uživatelem, který se jí představil jako americký voják na zahraniční misi v Afghánistánu. Dotyčný po čase ženě oznámil, že na misi končí a že by se k ní rád přestěhoval. Slíbil jí, že pošle balíčkem našetřené dolary, které si později společně užijí. Následně jí muž sdělil, že je balíček zadržený v Turecku, a aby na něj celní správa neposlala FBI, musí zaplatit 5000 euro. Zamilovaná žena tedy tak učinila, aniž jí bylo divné, že peníze odesílá do Nigérie. Postupně tak poslala téměř 1.300.000 korun,“ říká mluvčí Štěpánková.

Podvodníky zpravidla prozradí špatná čeština

„Případ teď šetříme jako podvod, za který pachateli hrozí odnětí svobody až na osm let. Chtěla bych upozornit, že si pachatelé oběti vybírají podle profilů na internetu a snaží se oslovit muže i ženy pod záminkou seznámení. Využívají k tomu internetových služeb, které znemožňují identifikaci pachatele. Společným znakem domnělých Američanů, vojáků, vojenských doktorů nebo inženýrů, kteří se chtějí seznámit a přestěhovat do Čech, bývá špatná čeština, protože používají strojový překlad,“ upozorňuje Renata Štěpánková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here