Festivalový čtvrtek bude v rámci Zlaté Pecky patřit mladým talentům, pátek opeře a sobota happeningu

0
453

Ve Velkém sále Muzea Chrudim se 30. srpna uskuteční koncert účastníků interpretačních kurzů s klavírem. Začne v 19 hodin. O klavírní doprovod se postará Zdeněk Klauda, jako host vystoupí Dagmar Pecková.

V pátek je na programu opera v Muzeu barokních soch

Poslední srpnový den nabídne festival Zlatá Pecka českou premiéru opery Christophra Wilibalda Glucka Paride ed Elena. Barokní dílo, původně komponované pro Vídeň, vypráví milostný příběh z antického Řecka, který se odehrál mezi soudem Parida a útěkem Parida a Heleny do Tróje.

Tento projekt je podporou mladé generace, počítá s obsazením rolí úspěšnými absolventy minulého ročníku chrudimských interpretačních kurzů. V hlavní roli se tedy představí mladá pěvkyně Jarmila Balážová, která na nich loni zazářila.

Opera začne v 19 hodin v chrudimském Muzeu barokních soch. Ze 130 sedadel je ještě asi polovina volných: lístky lze zakoupit v Divadle Karla Pippicha, Turistickém informačním centru Chrudim a síti Ticketpro.

Sobotní happening v Medlešicích nabídne i Tobogán s Alešem Cibulkou

V sobotu se festival přesune do Medlešic, rodiště Dagmar Peckové. Stejně jako loni i letos se zde bude konat happening, který má nejen pobavit, ale i pomoct. Jedním z jeho cílů je totiž získat finance na rekonstrukci medlešického zámku: je vypsána veřejná sbírka na opravu zámku v Medlešicích. Zvláštní sbírkový účet je 115-5071410237/0100.

V 11 hodin začne zábavný pořad Tobogán s Alešem Cibulkou, který bude živě vysílat Český rozhlas. Známý moderátor bude mít několik zajímavých hostů: například operní pěvkyni Dagmar Peckovou, chrudimského starostu Petra Řezníčka, módní návrhářku Ivanu Follovou nebo Lukáše Kutu – autora knihy Dítě štěstěny.

Následovat bude Vaření s Dagmar. Zájemci si spolu paní Peckovou ukuchtí hříbkovou polévku. Děti si zatím mohou užít loutkové divadlo.

Od 17. hodiny pak zahraje Miroslav Hloucal Jazz Band. Nabídne variace na motto Krásná Helena. Vstup je zdarma.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Kodlc Cr
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here