Starosta dává od nebezpečného chodníku ruce pryč. Může za to prý firma, která ho rozkopala bez vědomí města

0
682
Takto rozházený a nebezpečný zůstal před více než čtyřmi lety chodník po zásahu živanické firmy FiberTech v ulici Na Ostrově. Město se od toho po tragédii, k níž tu došlo, sice distancovalo, ale nepodniklo nic, aby ochránilo svoje občany před zraněním. Stejně tak se neomluvilo pozůstalým, přestože o stavu chodníku vědělo několik měsíců a nijak ho nezabezpečilo. K tomu by teď podle starosty Pilného dojít už nemělo. Vymínil si totiž, že ČEZ po rozkopání takového chodníku postaví hned zcela nový. Foto: Roman Zahrádka

Město zahájilo řízení s firmou FiberTech, která bez jeho vědomí a souhlasu rozkopala chodníky od sídliště U Stadionu až po Vrchlického ulici, a to na základě těžkého zranění ženy, k němuž došlo v pátek 24. srpna časně ráno v ulici Na Ostrově v sousedství bývalého areálu ČSAD. Jak uvedl starosta města Petr Řezníček (SNK ED), firmě za to teď hrozí až statisícová pokuta.

Firma dostala od města za úkol chodník ihned opravit

„Uvedená firma dostala jasné zadání – zahájit okamžitě celkovou opravu chodníků,“ říká starosta Řezníček. Jak dodává, může však dojít k průtahům při opravě chodníků, neboť chybí volné kapacity dlaždičů. Nicméně zástupci firmy, která se měla provinit, se už podle starosty sešli s pracovníky firmy Šťastný – Tláskal, aby se dohodli na termínu zahájení prací ve směru od ČSAD k sídlišti U Stadionu a také o ceně za dílo. Nebezpečný chodník zůstává i přesto všechno dál neoznačen a procházející chodci nejsou v daném úseku informováni o možném nebezpečí, které jim zde reálně hrozí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here