Hasiči pomáhali strážníkům na Jungmannově nábřeží vylovit z řeky zraněnou kočku

0
541
Foto: Pixabay.com

V pátek 7. září v 8.20 hodin požádala strážníky o prověření oznámení operátorka záchranné služby, protože se v ubytovně v Čáslavské ulici nacházel obyvatel, jenž se bál vstoupit do svého pokoje, neboť měl obavu z fyzického napadení. Hlídka po příjezdu shledala, že mužovy představy nemají reálný základ, proto o jeho psychických problémech informovala operátorku, která na místo vyslala sanitní vůz s posádkou, aby jej převzala do své péče.

Hádka s majitelem kvůli myším v ubytovně

Před půl desátou dopoledne informovala strážníky obyvatelka ubytovny ve Slatiňanech, že byla slovně napadena jejím majitelem. Oznamovatelka poté strážníkům uvedla, že kontaktovala majitele ubytovacího zařízení a požádala ho o zjednání nápravy, neboť se v ní obývaném bytu během posledních dnů pohybovaly myši. Jakoukoli pomoc s hlodavci měl tento člověk odmítnout a místo toho údajně obyvatelku společně se svou manželkou slovně napadli. Hlídka nyní událost po zadokumentování předá přestupkové komisi Městského úřadu ve Slatiňanech k dořešení.

Zlodějka odešla ze supermarketu s pokutou

V 10.50 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici Obce Ležáků, kde došlo ke krádeži zboží. Hlídka v prodejně zastihla podezřelou místní ženu, jež se ke svému úmyslnému jednání doznala a hlídka s ní vyřešila přestupek uložením pokuty.

Nesrovnalost při placení pohonných hmot u benzinky

Ve 13.42 hodin volal na linku 156 pracovník čerpací stanice v Dašické ulici s tím, že jeden ze zákazníků natankoval do vozidla pohonné hmoty a potom bez zaplacení odjel. Strážníci podle registrační značky automobilu zjistili majitele a následně kontaktovali přímo uvedeného řidiče. Ten k události uvedl, že došlo pravděpodobně k nedorozumění, neboť na zmíněné čerpací stanici po natankování pohonných hmot odešel k pokladně, kde kartou zaplatil vodu do ostřikovačů a nezaregistroval, že obsluha k ceně kapaliny nepřipočítala i částku za pohonné hmoty. Muž dále přislíbil, že se dostaví zpět, aby dlužnou částku doplatil. Přes vedoucí této stanice bylo následně jeho tvrzení ověřeno. Přestupkové jednání nebylo tedy shledáno.

Hasiči museli lovit z řeky zraněnou kočku

Před 15. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Jungmannovo nábřeží, kde se v řece pohybovala pravděpodobně zraněná kočka, jež potřebovala pomoc. Hlídka oznámení prověřila a na místě jednala s oznamovatelkou, která sdělila, že zvíře je plaché a ukrývá se na ostrůvku tvořeném vodní zelení. Vzhledem k tomuto zjištění byli na místo přivoláni hasiči, jehož členové po chvíli kočku odchytli a předali strážníkům. Ti zvíře dopravili do útulku v Sečské ulici, kde bylo prozatím ponecháno v péči pracovnice, protože ta zvíře poznala a sama o události vyrozuměla jejího majitele.

Parkovačka po udání anonyma v sídlišti Na Větrníku

V 15.45 hodin obdržela strážníci anonymní oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu, jenž parkoval v sídlišti Na Větrníku přímo na vodorovném dopravním značení žluté barvy. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Muže v Sobětuchách napadl neočkovaný pes

Před půl sedmou večer požádala o příjezd strážníků do Sobětuch žena, jejíhož manžela napadl sousedův pes. Přítomné hlídce manželé uvedli, že když muž s dětmi klátil ořechy na svém neoploceném pozemku, prolezl dírou v plotu na veřejné prostranství pes jejich souseda a muže kousl. Strážníci nejprve vyhledali majitele tohoto zvířete, aby ověřili, že pes byl řádně očkovaný. Jelikož vyšlo najevo, že tomu tak není, byl majitel vyzván, aby se zvířetem neprodleně navštívil veterinární ordinaci a psa nechal vyšetřit. Po zadokumentování bude celý spisový materiál včetně potvrzení o vyšetření psa veterinárním lékařem předáno k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Nezajištěné auto v sídlišti Na Větrníku

V 19.20 hodin informovala strážníky žena o tom, že na parkovišti v sídlišti Na Větrníku parkuje automobil se všemi okny otevřenými a v okolí se nikdo nenachází. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele a následně i řidiče, jenž se po chvíli dostavil k vozidlu a zajistil jej.

Zablokovaný vjezd do dvora v ulici T. G. Masaryka

Přibližně o půl hodiny později volala na linku 156 žena ze Slatiňan s tím, že před jejím domem v ulici T. G. Masaryka parkuje nesprávně cizí automobil, jenž brání jejímu vjezdu do dvora. Před příjezdem na uvedené místo hlídka obdržela informaci od oznamovatelky, že už uvedený automobil odjel pryč.

Potyčka v restauraci U Stadionu kvůli dvojici žen

Ve 23.46 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení občana, že jemu a jeho bratrovi bylo vyhrožováno v restauraci v sídlišti U Stadionu. Hlídka na místě shledala, že důvodem k uvedenému jednání bylo údajné fyzické napadení mezi dvěma ženami, jež se odehrálo v minulosti. Strážníci celou událost zadokumentovali a následně ji postoupí přestupkové komisi městského úřadu k dořešení.

Svatební hostina v Malecké ulici rušila noční klid

Čtrnáct minut po půlnoci bylo oznámeno, že v Malecké ulici ruší noční klid hlasitá hudba a mluvené slovo znějící z místní restaurace. Po příjezdu strážníků byl už ale na uvedeném místě klid. V restauraci hlídka zjistila, že tam probíhala svatební oslava, jež byla ukončena.

Hlasitá hudba ze zaparkovaných aut před klubem Inferno

Ve 03.14 hodin požádal o příjezd strážníků obyvatel ulice Za Pivovarem, kde občany rušila hlasitá hudba ze zaparkovaných automobilů návštěvníků tamního klubu. Při příjezdu hlídky byl však v ulici klid a protiprávní jednání strážníci nezaregistrovali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here