Noční bitka na Resselově náměstí skončila zraněním jednoho z mužů

0
858
Foto: Městská policie Chrudim

V sobotu 8. září před půl devátou ráno bylo na linku 156 oznámeno, že v Malecké ulici parkuje automobil přímo na vodorovném dopravním značení žluté barvy. Hlídka oznámení prověřila, avšak žádné vozidlo na místě nezaregistrovala.

Zadržený zloděj ze Slovenska musel zaplatit pokutu

Přibližně o půl hodiny později byli strážníci přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, kde došlo ke krádeži zboží. Hlídka v přítomném podezřelém muži zjistila občana Slovenska, jenž pronesl přes pokladní zónu bez zaplacení lahev alkoholu. Protože se tento člověk ke svému jednání doznal, vyřešili s ním strážníci přestupek uložením pokuty.

Nález peněženky s doklady v ulici Obce Ležáků

Ve 12.48 hodin informoval telefonicky strážníky pracovník ostrahy supermarketu v ulici Obce Ležáků o tom, že na prodejní ploše prodejny nalezl peněženku s doklady a finanční hotovostí. Hlídka její majitelku vyhledala a v místě bydliště jí nález v pořádku předala.

Parkovačka za stěračem auta po udání v Čáslavské ulici

Po půl páté odpoledne vyjeli strážníci na základě oznámení do Čáslavské ulice, kde před domem parkoval automobil přímo na trávníku. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Další nalezená peněženka s doklady v ulici Obce Ležáků

O několik minut později se do služeby městské policie dostavil občan s tím, že v ulici Obce Ležáků nalezl pánskou peněženku s doklady a finanční hotovostí, kterou se pokusil předat jejímu majiteli. Toho však na adrese uvedené na dokladech nezastihl. Hlídka tedy nález od muže převzala a následně se jí podařilo majitele kontaktovat telefonicky. Ten se následně dostavil do služebny s peněženku i s obsahem si v pořádku převzal.

Podezřelý muž vybírající peníze na sluchově postižené

V 18.52 hodin volala na linku 156 žena s tím, že se v supermarketu v ulici SNP zhruba před hodinou a půl pohyboval podezřelý muž, jenž od zákazníků prodejny vybíral finanční příspěvky pro sluchově postižené občany. Hlídka prověřila supermarket i okolí, avšak tohoto člověka nikde nezastihla.

Opilá žena před restaurací nadýchala 2,31 promile

V 19.01 hodin byli strážníci přivoláni k restauraci v ulici Čs. armády, kde se nacházela podnapilá žena, jež neustále křičela. Hlídka před uvedeným podnikem zastihla mladou ženu s bydlištěm v Heřmanově Městci. Protože dotyčná nebyla orientovaná místem a časem, byla u ní provedena orientační dechová zkouška na alkohol. Poté, co nadýchala hodnotu 2,31 promile alkoholu, byla převezena k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jejím umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byla následně převezena a předána personálu.

Oslava narozenin rušila noční klid ve Slatiňanech

Krátce před 23. hodinou upozornila telefonicky strážníky obyvatelka Slatiňan, že je v ulici Vítězství rušen noční klid hlasitou hudbou. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že tamní obyvatel pořádal oslavu kulatých narozenin. V době příjezdu strážníků byl však na místě klid a žádná hudba nehrála.

Poškozený mobil před barem Široká bude řešit komise

Ve 03.25 hodin oznámil občan prostřednictvím linky 156, že se dostal do problému před barem v Široké ulici, kde mu skupinka mužů polila pivem mobilní telefon, čímž ho poškodila. Oznamovatel následně označil přítomné hlídce neznámého muže, který postával opodál, jako pachatele poškození telefonního přístroje. Protože podezřelý člověk na dotaz strážníků uvedl, že si takového jednání není vědom, zjistila hlídka svědky celé události a po zadokumentování věc postoupí přestupkové komisi městského úřadu k dořešení.

Noční bitka na náměstí se zraněním v obličeji

Přibližně o půl hodiny později zaregistroval operátor městské policie prostřednictvím kamery městského kamerového systému umístěné na Resselově náměstí, že tam probíhá fyzická konfrontace mezi dvěma muži. Strážníci zjistili totožnost těchto osob a jednomu z mužů, jenž byl zraněn v obličeji, zajistila lékařské ošetření. Celá událost bude zadokumentována a poté předána k dořešení přestupkové komisi městského úřadu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here