Město začalo opravovat chodník v ulici Na Ostrově, na němž došlo k těžkému úrazu ženy

0
1555
Městský zastupitel František Pilný (nezávislý za ANO 2011) upozorňuje v místě, kde došlo k těžkému zranění ženy, na špatný stav chodníků v Chrudimi. Je to podle něj způsobeno chybným hospodařením s městskými penězi, které jsou vynakládány na zbytné věci, zatímco na nejzákladnější vybavení města, jako jsou chodníky, finance chybí. Foto: Noviny Chrudim

Až do 5. října potrvá v ulici Na Ostrově oprava rozbitého chodníku v úseku od křižovatky s místní komunikací v ulici S. K. Neumanna po vjezd do areálu ČSAD. Uvedla to mluvčí chrudimské radnice Sylva Drašnarová. Město touto opravou reaguje na těžké zranění ženy, která zde 24. srpna časně ráno upadla na uvolněné dlažbě a musela být hospitalizována v nemocnici. Nyní ji čekají další lékařská vyšetření.

„To, co se stalo, je strašné, a je to jen důkazem toho, že město neplní svoji funkci,“ říká městský zastupitel František Pilný (nezávislý za ANO 2011), který společně s prvním místostarostou Jaroslavem Trávníčkem (ČSSD) zraněnou ženu navštívil, aby jí předal kytici a jménem města se jí omluvil za špatný stav chodníků v Chrudimi. Město už mezitím označilo za viníka nehody firmu FiberTech, s. r. o., Živanice, která údajně bez jeho vědomí vstoupila do majetku města a bez povolení zde provedla výkopy pro opravu telekomunikační sítě společnosti CETIN. „Následně nesplnila dodatečně nařízené technické podmínky stanovené 25. července Odborem investic Městského úřadu v Chrudimi a neuvedla chodník do odpovídajícího stavu,“ upřesňuje technička odboru investic Kamila Myšková. „Vzhledem k tomu, že firma dosud na naše výzvy nereagovala, podává město Chrudim podnět správnímu orgánu k zahájení správního řízení,“ dodává Myšková. Závěrem se tedy zbývá jen zeptat, proč město nechalo prakticky celý měsíc chodník bez označení, že zde lidé mohou přijít k úrazu. Zvláště, když v těchto místech došlo k několika dalším pádům chodců, kteří se redakci ozvali a měli na závadu upozornit také městské úředníky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here