Šestiletý chlapec zabloudil. Došel po cyklostezce z Chrudimi do Medlešic

0
625
Foto: Pixabay.com

V úterý 11. září v 8.17 hodin volal muž na linku 156 s tím, že na parkovišti před Českou pojišťovnou parkují neoprávněně vozidla. Strážníci na místě zjistili, že je na parkovišti umístěno dopravní značení, které není pro řidiče plně pochopitelné. Dotazem na odboru dopravy bylo dále zjištěno, že je zde toto dopravní značení umístěno bez předchozího schválení a není tedy platné. O výsledku šetření byl oznamovatel telefonicky informován.

Bezdomovci obtěžovali na Borzně kolemjdoucí

Před desátou dopoledne vyjížděli strážníci k oznámení, že se na Borzně mají vyskytovat bezdomovci slovně obtěžující kolemjdoucí. Hlídka na místě nalezla dva místní bezdomovce, které poučila o jejich nevhodném chování. Po projednání věci je z místa vykázala.

Nalezená peněženka skončila v prodejně květin

V 11.53 hodin se na strážníky obrátil občan s tím, že v Havlíčkově ulici nalezl pánskou peněženku s doklady. Jak dále uvedl, peněženku uložil v prodejně květin. Když se po chvíli hlídka dostavila do uvedené prodejny, bylo jí sděleno, že peněženku si zde už vyzvedl její majitel.

Pokuta za parkování před vjezdem do fary

V 16.42 hodin volala žena na linku 156 s tím, že v ulici Hradební parkuje vozidlo před vjezdem na dvůr fary. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, kterého se podařilo telefonicky kontaktovat. Muž se následně dostavil na místo a vozidlo přeparkoval. Přestupek s ním byl vyřešen uložením pokuty.

Šestiletý chlapec zabloudil z Chrudimi do Medlešic

Zajímavý případ řešili strážníci okolo 20. hodiny. Na tísňovou linku městské policie zavolala žena a oznámila, že se na vlakovém nádraží v Medlešicích nachází malý, asi pětiletý chlapec, který pláče a hledá maminku. Hlídka na místě zjistila, že šestiletý chlapec přišel do Medlešic po cyklostezce z Chrudimi. Strážníkům dále uvedl své jméno a bydliště a taktéž jméno matky. V době, kdy se hlídka nacházela s nezletilým chlapcem v Medlešicích, zvonila na zvonek na budově městské policie matka chlapce, která zde chtěla nahlásit jeho ztracení. Chlapec byl tak posléze převezen do služebny, kde si ho matka převzala. K události žena uvedla, že šla na chvíli ke kamarádce na návštěvu a syn chtěl zůstat doma a hrát si videohry. Když se po chvíli vrátila domů, zjistila, že se syn v bytě nenachází. Malý chlapec totiž vyrazil matku hledat a došel až do Medlešic. Celý případ byl hlídkou zadokumentován a spisový materiál bude postoupen sociálnímu odboru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here