Pardubické centrum Kosatec oslaví sedm let své činnosti

0
901

Integrační centrum sociálních aktivit, které je zařízením České abilympijské asociace a vžilo se pod názvem Kosatec, oslaví v úterý 18. září sedmé výročí existence. Slavnostní zahájení je v 9 hodin, swing během něj předvedou členové taneční školy Swingberry.

Od osobní asistence či zážitkového semináře po chov včel

Moderní a zcela bezbariérová budova Kosatce, jež se nachází ve Sladkovského ulici blízko centra Pardubic, umožňuje Asociaci rozvíjet mnoho aktivit pro zdravotně postižené či sociálně znevýhodněné lidi i pro širokou veřejnost. „Stále musíme hledat něco nového. Původně se naše Asociace, která vznikla v roce 1997, zaměřovala na bezbariérovost, osobní asistenci, sociální rehabilitaci, zážitkové semináře a národní abilympiádu. Před několika roky jsme začali se sociálním podnikáním: chováme včely, připravujeme zdravé svačinky pro pardubické školy, otevřeli jsme regionální prodejnu potravin Pardubanda v Machoňově pasáži, máme vlastní pekárnu a mezi našimi dílnami je novinkou tréninková vstupní dílna,“ informuje Jaromír Krpálek, předseda organizace.

Na co se mohou návštěvníci těšit

Den otevřených dveří v Kosatci nabídne návštěvníkům zábavu i osvětu. Těšit se mohou na komentovanou prohlídku celé budovy, přednášku o včelaření či na příležitost vyzkoušet si, jak se žije třeba lidem na vozíku nebo beze zraku. Připraveny jsou i workshopy pro děti i dospělé v tréninkových dílnách, v kavárně Kosatec se bude podávat speciální káva. Na zahradě si lze zahrát obří šachy, před budovou Kosatce bude stánek s výrobky z šicí, výtvarné a truhlářské dílny.

Dárek pro každého, kdo přijde

Na akci je vstup zdarma. „Moc se na vás těšíme,“ vzkazuje Pavlína Potůčková, místopředsedkyně České abilympijské asociace. A dodává: „Každý, kdo přijde, dostane výjimečný dárek.“

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Integrační centrum Kosatec
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here