Začal Evropský týden mobility, zapojila se i Chrudim

0
777

Až do soboty 22. září probíhá po celé Evropě v mnoha městech kampaň zaměřená na mobilitu dětí, dospělých i seniorů. Také v Chrudimi se uskuteční osvětový program zaměřený na různé cílové skupiny. Ten začal nedělním třicetikilometrovým cyklovýletem kolem Chrudimi.

Pondělí: kontrola kol i cyklistova dechu na cyklostezce do Slatiňan

Na pondělí je od 14 do 16 hodin připravená kontrola cyklistických kol, používání reflexních prvků a dechová zkouška na alkohol v krvi v rámci akce „Cyklostezka bez promile“ na cyklostezce Chrudim – Slatiňany. Pozor, akce se bude konat pouze v případě příznivého počasí.

Úterý: osvětová a zábavná akce na sídlišti U Stadionu

V úterý se od 9 do 15 hodin na mobilním dopravním hřišti sídliště U Stadionu (v zadní části sídliště u č. p. 727–757, ve směru k Tescu) uskuteční akce „Sejdeme se na značkách aneb dopravní hřiště přijede k Vám“. Jejím cílem je připravit děti na situace v silničním provozu. Se strážníky Městské policie se zábavnou formou naučí základům bezpečného pohybu na komunikacích. Akce bude doplněna divadelním představením Libora Štumpfa, malováním na chodník nebo třeba stánkem Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim. I toto zábavněosvětové odpoledne se bude konat pouze v případě dobrého počasí.

Středa: přilba, jízda na kole a slosování v Městském parku

Na středu je připravena akce „Na kolo jen s přilbou“. Pomyslnou vstupenkou bude cyklistická přilba a kolo. Účastníci splňující tyto podmínky získají slosovatelný žeton a proběhne slosování o drobné ceny. Pro děti i pro rodiče budou připravena osvětová stanoviště BESIPu, Městské policie Chrudim, Policie ČR, Českého červeného kříže apod. Akce začne na dopravním hřišti v Městském parku v 16 hodin a potrvá zhruba do 18 hodin, ovšem pouze v případě příznivého počasí.

Pátek: prevence úrazů dětí u Mateřské školy dr. Malíka

V pátek bude probíhat program u Mateřské školy dr. Malíka „Tady bydlí děti“, zaměřený na prevenci úrazů dětí v roli chodce nebo cyklisty, na bezpečnou cestu do školy, ošetření drobných poranění a poskytování první pomoci.

Sobota: veřejná doprava zdarma, pochod do Škrovádu

Sobotě 22. září bude dominovat Den bez aut. Společnost Arriva Východní Čechy připravila ve spolupráci s Chrudimí pro cestující bezplatné jízdné v rámci městské hromadné dopravy. Klub českých turistů se vydá na pochod z Chrudimi do Škrovádu a zpět v délce 12 kilometrů. Sraz účastníků je v 9 hodin na cyklostezce u Tesca.

Podrobné informace lze najít na webových stránkách města pod odkazem Zdravé město a MA 21 nebo na facebooku Zdravého města Chrudim.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Kodlc Cr
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here