V Chrudimi o sobě dávají opět vědět bezdomovci

0
1218
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pátek 14. září ve čtvrt na devět ráno upozornil kolemjdoucí občan strážníka vykonávajícího dohled na přechodu pro chodce v Novoměstské ulici, že na nedaleké autobusové zastávce zaregistroval sedícího bezdomovce. Strážník oznámení prověřil a na místě zastihl muže s bydlištěm v Teplicích nad Metují. Po ověření u Policie ČR, že dotyčný není hledán policií, byl muž z prostoru zastávky vykázán.

Stížnost na dva kamiony v křižovatce v Koželužské ulici

V 9.25 hodin byli strážníci přivoláni do Koželužské ulice, kde podle anonymního oznamovatele přímo v křižovatce parkovaly dva kamióny takovým způsobem, že hrozilo nebezpečí vážné dopravní nehody. Hlídka však na místě tyto nákladní automobily ani přestupkové jednání nezaregistrovala a následně odjela.

Opilý bezdomovec na zastávce ve Škroupově ulici

Ve 13.06 hodin obdrželi strážníci telefonické oznámení o bezdomovci, jenž zřejmě opilý seděl na autobusové zastávce ve Škroupově ulici. Protože byl tento místní obyvatel orientován místem i časem a nikam necestoval, byl hlídkou z místa vykázán.

Nález ukradeného batohu na vlakové zastávce

Před 15. hodinou vyjeli strážníci na základě oznámení občana na místní vlakovou zastávku, kde se měl nacházet v koši na odpadky vyhozený školní batoh s doklady. Hlídka v zavazadle nalezla písemnost se jménem a adresou pravděpodobného majitele batohu. Ten poté na telefonický dotaz strážníků uvedl, že mu bylo jeho zavazadlo předchozího dne odcizeno v Pardubicích, kde událost oznámil policii. Hlídka po tomto sdělení kontaktovala Policii ČR v Pardubicích a domluvila se na předání nalezeného batohu, jenž je součástí vyšetřování trestného činu.

Opilý bezdomovec na zastávce v Novoměstské ulici

O několik minut později volal na linku 156 občan s tím, že v autobusové čekárně v Novoměstské ulici zaregistroval sedícího opilého bezdomovce. Hlídka se dostavila na místo a tohoto muže orientovaného místem i časem odsud vykázala.

Parkovačka za stěračem auta po udání v Malecké ulici

Krátce před půl sedmou večer informoval telefonicky strážníky muž o tom, že v Malecké ulici parkuje automobil přímo na vodorovném dopravním značení žluté barvy. Hlídka po příjezdu za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Další parkovačka, tentokrát v sídlišti U Stadionu

V 19.27 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, kde u jednoho z panelových domů zaparkoval automobil takovým způsobem, že zkomplikoval průjezd ostatním vozidlům. Protože se přítomné hlídce nepodařilo kontaktovat jeho majitele, byla na takto zaparkované vozidlo umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

A do třetice parkovačka v ulici Přemysla Otakara

Před 22. hodinou kontaktoval strážníky občan s tím, že v ulici Přemysla Otakara parkují automobily na chodníku. Hlídka v ulici zaregistrovala jedno nesprávně zaparkované vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here