Nejprve zákaz výlepu plakátů a teď odstraněné reklamní bannery. Chrudimské ANO z toho podezřívá radnici

0
1164
Oříznutý plakát na koncert skupiny Clondike na snímku vpravo nahoře hned vedle plakátu jednoho ze senátorských kandidátů na snímku uprostřed. Že by začal v Chrudimi platit dvojí metr a demokracie platila jen pro někoho? Foto: Noviny Chrudim

Nepřízeň osudu, nebo záměr? Na to se ptají kandidáti hnutí ANO 2011 v Chrudimi poté, co jim Technické služby Chrudim odmítly vylepit pozvánky na koncert skupiny Clondike, zatímco kandidát na senátora Pavel Svoboda mohl bez problémů nechat vyvěsit na chrudimských plakátovacích plochách celý svůj reklamní banner.

Radnice si nepřeje šíření našich myšlenek mezi občany, říká lídr

S ještě větším problémem se však muselo hnutí nyní vypořádat na autobusových zastávkách ve městě, na kterých jim byly bez vysvětlení strhnuty všechny zaplacené reklamní bannery a nahrazeny jinými politickými konkurenty. Šlo přitom o plochy, které zájemcům pronajímá soukromá společnost Barth Media. „Nemohu vyloučit, že je firma napojena na vedení chrudimské radnice, která si nepřeje, aby se naše myšlenky šířily mezi občany. Jak jinak si vysvětlit, že nám byly bannery pověšeny, nafoceny a fotky spolu s fakturou odeslány, aby hned vzápětí byly strhnuty a nahrazeny na našich plochách bannery ODS a kandidátkou ČSSD do Senátu ČR Lucií Orgoníkovou?“ ptá se nezávislý kandidát za hnutí ANO 2011 a lídr kandidátky František Pilný.

Zapojil se starosta Řezníček do útoků proti hnutí ANO?

Jak dodává, firma se nejprve vymluvila na to, že prodala plochy omylem dvakrát a nabízela, že vrátí utržené peníze. Nakonec musela po několika urgencích oprávněnou reklamaci uznat a chrudimskému hnutí ANO vyhovět. Původní bannery jsou tedy od čtvrtka 20. září zpátky na svém místě. Měly zde však být už od 1. září. „Pokud vezmu v úvahu postup Technických služeb Chrudim vůči nám stejně jako v případě firmy Barth Media, začíná být těchto ´náhod´ podezřele hodně. A když k tomu ještě připočtu nekorektní pozvánku starosty Řezníčka, v níž zve voliče na pivo a klobásu od Lankaše, ne od Babiše, pak je zřejmé, kdo jaké nálady tady vytváří. Nechceme a nebudeme se účastnit podobných útoků a invektiv. Jde nám o město a spokojené občany, nikoli o konfrontaci. Budeme se dál držet svého programu a pracovat, jak nejlépe umíme,“ uzavírá kandidát na starostu František Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here