Na svatováclavský svátek budou v Chrudimi závodit v běhu dospělí i děti

0
840

V pátek 28. září přesně v poledne odstartuje z Resselova náměstí desetikilometrový běh Chrudimská vinařská desítka. Do závodu se lze přihlásit ještě přímo na místě v den konání: účastnický poplatek 400 korun, spojený s převzetím startovního čísla, zájemce uhradí od 9 do 11 hodin ve Sportovní hale na Tyršově náměstí. Tamtéž budou účastníkům k dispozici sprchy, šatny a úschovna věcí.

Muži poběží rozděleni do čtyř věkových kategorií, ženy do pěti. Trať tvoří dva okruhy ulicemi města, cíl je opět na Resselově náměstí. Závod je standardní součástí celoroční Velké ceny východních Čech v bězích.

Zkusit to může úplně každý

Kdokoli, i naprostý začátečník, se může zapojit do Lidového běhu Vaňka Vanhy, který bude odstartován v 11 hodin na zmíněném náměstí. Poplatek je pouhých 50 korun pro dospělé a hradí se až v sobotu od 9 hodin; děti poběží zdarma. Trať je dlouhá 1,7 km.

Slavnostní zahájení sportovního dne je přichystáno už na 10. hodinu, jeho dějištěm rovněž bude hlavní chrudimské náměstí. Doprovodný program tamtéž zahrnuje malování na tvář – oblíbenou dětskou atrakci, skákací vagón ČD či vystoupení mažoretek. Celá akce bude oficiálně ukončena v 16. hodin.

Nejlepší běžci v jednotlivých kategoriích se mohou těšit na hodnotné ceny. Další informace nejen o nich jsou na stránkách www.chrudimskavinarskadesitka.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Břetislav Jirotka
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here