Chrudim se opět stane účastníkem tradiční Plavecké soutěže měst

0
745

Ve středu 3. října se po celé republice uskuteční Plavecká soutěž měst. Je určena pro zájemce jakéhokoli věku, od malých dětí až po důchodce, a stala se za více než 25 let své existence důležitým prvkem při propagaci kondičního plavání. Soutěžit bude opět i Chrudim, respektive její krytý bazén.

Zapojit se může každý, kdo přijde

Základní princip je jednoduchý. Každý dostane šanci zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů: otestuje si tak aktuální formu a zároveň se na chvíli ocitne v roli jednoho z „reprezentantů“ svého města. Do závodu se můžou zapojit obyvatelé Chrudimě i ti, kdo v ní pracují nebo chodí do školy. Dobré jméno našeho města můžou podpořit i lidé odjinud, pravidelní či „sváteční“ návštěvníci bazénu.

Pět soupeřů v kategorii B

Soutěž, kterou pořádá Česká asociace Sport pro všechny, začne v šest ráno a skončí v osm hodin večer. Přihlášená města jsou rozdělena do těchto kategorií: obce do 20 tisíc, do 50 tisíc a nad 50 tisíc obyvatel. Chrudim bude v kategorii B soupeřit s Bohumínem, Orlovou, Vsetínem, Hodonínem a Českou Lípou. Závod nemá podobu klasické štafety, a je proto možné ho kdykoli přerušit nebo vyhradit pro plavce libovolný počet drah.

Napsal: Miloš Pelikán

Ilustrační video: Ivo Chlebus
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here