František Pilný: Dejte nám šanci, děkujeme!

0
1949
Starosta města Ing. František Pilný, MBA. Foto: Sandra Nováková

Vážení spoluobčané, kolegové, kamarádi. Přemýšlel jsem nad tím, co naposledy napsat před volbami a musím říci, že mě při tom napadla spousta myšlenek, které nejdou vměstnat do tak malého prostoru. Ze všeho nejdříve bych Vám chtěl ale objasnit, proč jsem se rozhodl kandidovat v komunálních volbách na radnici v Chrudimi a proč právě v barvách hnutí ANO 2011.

Zbourejme zavedené pravidlo: „urvi co můžeš“

Poprvé jsem se ucházel o Vaši přízeň v roce 2010, protože jsem nechtěl stále jen lamentovat nad špatným vedením města a poměry v Chrudimi, proto jsem se rozhodl pro město také něco udělat. Poprvé jsem však zvolen nebyl, teprve až o čtyři roky později, kdy jsem usedl v městském zastupitelstvu do opozičních lavic. A proč do opozičních? Protože jsme šli tehdy stejně jako dnes do voleb s ideály, z nichž nehodláme slevit a podvést svoje voliče.

Přirozeně jsme nebyli současným vedením města vítáni, neboť si nepřálo nabourat staré pořádky, které tu některé politické strany udržují už od roku 1990. Píše se však rok 2018 a my jsme přesvědčeni, že je třeba předvolební sliby nejen plnit, ale že je zapotřebí zbavit naše krásné město, v němž jsem se narodil, zavedeného pravidla „urvi, co můžeš“, stejně jako podrazů, které se v místní komunální politice staly bohužel běžnou záležitostí a vydávají se za společenskou normu. S tím se však s kolegy a kolegyněmi na kandidátce nehodláme smířit.

Přednost dostala dobře placená koryta a staré nepořádky

Také proto jsme byli v roce 2014 vyšachováni z vedení města za cenu toho, že dnes máme v Chrudimi čtyři místostarosty, aniž by se hledělo na efektivitu odvedené práce. Přednost tak dostaly dobře placené funkce (někdo tomu říká hanlivě koryta), udržení moci a zachování starých pořádků, o nichž se zmiňuji výše.

Nazval bych je spíše nepořádky. Stačí si připomenout kauzu Kopanického mlýna ve srovnání s oázou klidu na Ploché dráze, s prominutím jalová vyjednávání o parkovišti před hotelem Bohemia, proměna vyspělého průmyslového života na pouhé montovny, rozbité chodníky, na nichž teče krev našich spoluobčanů, katastrofální stav parkovacích možností, úbytek městské zeleně, nefunkční systém cyklotras, neschopnost komunikace s ŘSD při záměru přeměny ulice Obce Ležáků na bezpečnější příměstskou komunikaci a promarnění 50milionové dotace na tuto stavbu, absence výstavby startovacích bytů pro mladé a sociálně slabé rodiny, nerovný přístup k developerům a individuálním stavebníkům, nevyhovující dětská hřiště, školy a mateřinky neodpovídají standardům 21. století, rozpadající se městské nemovitosti a jejich rozprodej pod cenou, obrovské výdaje na projekty, které nejdou uskutečnit, a v konečné fázi neinformovanost občanů – nejspíš záměrná.

Přistupujeme k proměně našeho města s optimismem

Zdá se Vám být taková politika úspěšná? Naše odpověď je jasná a proto kandidujeme za hnutí ANO, jehož název původně znamenal slovní spojení „Akce Nespokojených Občanů“, mezi něž patříme. Nechceme však být negativní a přistupujeme k proměně našeho města s optimismem. Nedáme se také odradit nejrůznější šeptandou a lží – že město zničíme, zlikvidujeme úřad, či zrušíme nově vznikající hudební festival. Nic z toho opravdu neplánujeme. Na druhé straně jsme ale jenom lidé, a kdo z nás je bez chyby? Nových výzev se však nebojíme a máme představy o tom, kam by se mělo město v příštích čtyřech letech ubírat. Na prvním místě je třeba dát do pořádku nejzákladnější inventář města – chodníky, zlepšit parkování, vybudovat bezbariérové přechody, postavit více dětských hřišť, opravit a vybavit základní školy a mateřské školky, dostavět parkoviště před hotelem Bohemia a tím umožnit znovuotevření hotelu. Pokusíme se také přivést do Chrudimi žádanější zaměstnavatele a připravit mezitím větší projekty týkající se dostupnějšího bydlení, cyklotras, infrastruktury a postupného převzetí vody zpět do správy města, abychom nemuseli doplácet na zahraniční kapitál.

Pojďme s tím tedy něco udělat a nastavit v Chrudimi férové podmínky pro každého, nikoli jen pro vyvolené. Pojďme vrátit Chrudimi její ztracené renomé. Dejte nám šanci dokázat, že to jde dělat lépe. Za Váš hlas děkujeme!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here