Richard Herbst: Dotáhněme do konce revitalizaci leťáku a zbourejme otravné schody v Široké ulici

0
1621
Městský zastupitel Richard Herbst je jedním z těch, který dlouhodobě prosazuje odstranění zpomalovacích schodů v Široké ulici. Podle jeho názoru otravují lidem život a není sám, kdo si to myslí. Foto: Dagmar Novotná

O sobě mohu dnes po šesti letech práce říci, že se nám s partou nadšenců a členů spolku MaChr za Chrudim malebnou podařilo s podporou Města Chrudim zachránit Letní kino v Chrudimi. Na Vás voličích teď bude, zda se podaří dotáhnout jeho revitalizaci do zdárného konce.

Návrh, jak by měl leťák po revitalizaci vypadat, je připraven a bude zveřejněn na webových stránkách www.letak-chrudim.cz.

Otázkou života a smrti je voda

Je třeba napravit chybné rozhodnutí bývalých členů vedení města. Voda pro Chrudim se musí vrátit do našich rukou. To proto, aby o hospodaření s vodou rozhodovali občané Chrudimě a ne zahraniční firma. Jedině tak zajistíme, aby zisky z prodeje vody zůstaly doma a mohly být investovány do vodohospodářského zařízení.

Co znepříjemňuje (otravuje) život v Chrudimi?

Špatné rozhodnutí vedení města, které nechalo vybudovat v Široké ulici 17 + 2 dopravních překážek – zpomalovacích prahů (retardérů), které je třeba zrušit. Je na Vás, abyste pověřili tímto úkolem členy nového městského zastupitelstva. Osobně jsem připraven se na likvidaci těchto retardérů podílet vlastní prací.

Richard Herbst se mimo jiné v Chrudimi zasloužil o znovuzprovoznění letního kina a ukázal všem kritikům, že tu může být po letech zase vyprodáno. Foto: Dagmar Novotná

Čím ještě mohu přispět?

Už před lety jsem se rozhodl věnovat Chrudimákům a poutníkům lavičku k odpočinku do parčíku u Městského kina. Úředníci města mi to však nepovolili. Věřím ale, že povolení dostanu a lavička tam bude. Učím proto děti ve škole následujícímu rčení: „Neumíme dělat velké věci, děláme malé věci s velkou láskou.“

A kde čerpám inspiraci?

Odpovědi na otázky naší doby hledám mimo jiné v knihách. Dovoluji si Vám doporučit knížku Prolomení hradeb od Petra Hampla, která pojednává o tom, jak to dopadne s naší západní civilizací. V širším kontextu pak nacházím odpovědi v knize Střet civilizací od Samuela Huntingtona. A pokud jde o umění, které je odrazem našeho života, napsal Ephraim Kishon knihu Picassova sladká pomsta. Umění totiž už dávno nedělají samotní umělci, nýbrž malá mezinárodní mafie frustrovaných intelektuálů. Jak je to podobné dění v politice… A pokud budete chtít uklidnit svoji mysl, doporučuji Kulhavého poutníka od Josefa Čapka. Mějte se rádi a buďte na sebe hodní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here