ANO a Piráti jsou ochotni dál jednat o možné spolupráci. Jejich programy se shodují

0
689
Městský zastupitel Richard Herbst je jedním z těch, který dlouhodobě prosazuje odstranění zpomalovacích schodů v Široké ulici. Podle jeho názoru otravují lidem život a není sám, kdo si to myslí. Foto: Dagmar Novotná

V pondělí 8. října se sešli k prvnímu povolebnímu vyjednávání František Pilný za Hnutí ANO 2011 a Pavel Štěpánek za Piráty. Obě strany po skončení schůzky ocenily velkou programovou shodu a konstatovaly, že je jejich spolupráce na radnici do budoucna možná. K žádnému vzájemnému závazku ale zatím nedošlo.

Až na jednu drobnost jsme se ve všem shodli, říká Pilný

„Mám ze schůzky dobrý pocit, protože jsme zjistili, že jsou naše zájmy takřka totožné. Neshodli jsme se jen v jedné drobnosti, kterou jsou zpomalovací schody v Široké ulici. Na druhou stranu musím ale uznat, že jsou před námi mnohem závažnější úkoly, které je třeba hned na začátku řešit,“ říká k výsledku první schůzky František Pilný.

Štěpánek: je super začínat naši spolupráci plněním slibů

A jaká byla reakce Pavla Štěpánka? „Naše spolupráce zůstává na základě velmi vysoké programové shody otevřená. Ocenil jsem zároveň, že je ANO připraveno dodržet slib, který nám dalo před volbami – že zveřejní rozpočet kampaně a zdroje financování a že David Kasal nebude mít zájem o místo v městské radě. Jsme také připraveni zveřejnit zdroje financování naší předvolební kampaně stejně jako Chrudimáci. Je super začínat naši spolupráci plněním slibů sami u sebe,“ konstatuje nově zvolený městský zastupitel za Piráty Pavel Štěpánek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here