Petr Řezníček si řekl při jednání s ANO o funkci starosty. Byl však zdvořile odmítnut

0
1111
Foto: Kodl Cr

Dosavadní starosta města Petr Řezníček (SNK ED) jednal od soboty už podruhé s lídrem vítězného Hnutí ANO 2011 Františkem Pilným o možné povolební spolupráci. Poprvé mu přitom nabídl koalici ve složení ANO, SNK ED a ODS s tím, že by mohl být Pilný novým starostou města. Podruhé sice svoji nabídku na koalici ve stejném složení zopakoval, avšak s tím rozdílem, že už pro sebe požadoval křeslo starosty.

Pilný: nejprve chci jednat se všemi politickými subjekty

„Pana starostu jsem si pozorně vyslechl, musel jsem ho ale odkázat na povolební vyjednávání, která máme ještě všichni před sebou. To znamená, že bych nejprve rád hovořil se všemi zástupci politických stran a uskupení, které se dostaly do městského zastupitelstva, a chtěl bych od nich slyšet, nakolik se programově shodujeme či rozcházíme. Teprve až po vyhodnocení těchto schůzek můžeme začít uvažovat o nějaké smysluplné radniční koalici a pokračovat v jednání. Proto jsem nemohl panu Řezníčkovi zatím nic konkrétního slíbit, protože ještě neuzrál správný okamžik pro nějaké jasné rozhodnutí,“ konstatuje kandidát na starostu František Pilný (nezávislý za ANO 2011).

Jde stávajícímu starostovi o funkci, nebo o město?

Uvnitř samotného Hnutí ANO 2011 v Chrudimi nepanuje však na osobu Petra Řezníčka jednotný názor a převažují spíše pochybnosti. Tím nejhlavnějším argumentem proti spolupráci s ním je skutečnost, že kandidáti hnutí slíbili svým voličům změnu ve vedení města, pro kterou hlasovala v Chrudimi napříč celým politickým spektrem takřka polovina všech oprávněných voličů. „Pan Řezníček žije mimo realitu a vůbec nevnímá, co si přejí občané našeho města. Jde mu jen o funkci. ANO by však mělo myslet i na budoucnost a přemýšlet nad tím, co bude za čtyři roky, pokud by si účastí v takové koalicí proti sobě postavilo svoje voliče. Proto spolupráci s SNK ED nedoporučím,“ uvedl pro Noviny Chrudim jeden z kandidátů hnutí, který patří do úzkého poradního sboru Františka Pilného.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here