Strážníci zajistili u benzinky v Dašické ulici opilého agresora. Cestou na záchytku ho museli spoutat

0
446
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 5. října po desáté dopoledne vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Slatiňan, kde v Medunově ulici parkovaly nesprávně dva automobily, jež bránily řidiči jiného vozidla ve výjezdu z vyhrazeného parkovacího místa. Tomu se po chvíli vyjet podařilo, strážníci tedy za stěrače těchto automobilů umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Osm parkovaček na křižovatce v sídlišti Na Větrníku

Ve 12.17 hodin obdrželi strážníci stížnost na dvě nesprávně zaparkovaná vozidla v křižovatce v sídlišti Na Větrníku. Protože hlídka na místě shledala další nesprávně zaparkované automobily, umístila výzvy pro nepřítomné řidiče na celkem osm vozidel.

Klientka zařízení pro seniory upadla na podlahu

O deset minut později kontaktovala strážníky pracovnice zařízení pro seniory v ulici Strojařů s tím, že zde došlo k pádu jejich klientky a žena jí sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka nezraněnou seniorku po pádu vyzvedla a uložila na lůžko, kde zůstala v péči přítomné pracovnice.

Muž křičel v Revoluční ulici na chodbě domu

Před čtvrt na tři odpoledne bylo oznámeno na linku 156, že v jednom z domů v Revoluční ulici na společné chodbě křičí muž, jenž se dožaduje vstupu do jednoho z bytů. Strážníci v něm zjistili obyvatele Hlinska, který uvedl, že se snažil kontaktovat svoji známou, neboť má u ní uloženy své osobní věci. Protože žena nebyla v danou chvíli doma, hlídka muže poučila a ten následně odešel.

Poškozený chodník v Havlíčkově ulici od náklaďáku

Krátce po 15. hodině byli strážníci přivoláni občanem do Havlíčkovy ulice, protože zde zaregistroval poškození chodníku. K tomu došlo jízdou nákladního automobilu, který poté zastavil opodál a skládal stavební materiál. Tato událost byla operátorem městské policie oznámena Policii ČR, jež na místo vyslala hlídku, která věc převzala do své kompetence. Strážníci na poškozený úsek chodníku zakázali vstup pomocí technického prostředku, aby tak zabránili možnému zranění chodců.

Malé vyhublé kotě ve Vrchlického ulici

V 15.20 hodin informovala žena strářníky o nálezu malého vyhublého kotěte ve Vrchlického ulici, které potřebovalo pomoc. Proto požádala strážníky o jeho převoz do útulku, kde měla umístění předem domluvené. Hlídka tedy zvíře od oznamovatelky převzala a dopravila je do útulku, kde bylo předáno do péče personálu.

Dvojice z Chvaletic zaplatila za krádež pokutu

O půl šesté v podvečer oznámila na linku 156 ostraha supermarketu na Palackého třídě, že u nich došlo ke krádeži zboží. Strážníci v prodejně zastihli muže a ženu z Chvaletic. Obě osoby byly podezřelé ze spáchání přestupku proti majetku. Protože se muž i žena ke svému jednání doznali, hlídka s nimi vyřešila přestupky uložením pokuty.

Mládež na střeše řadových garáží v ulici K Ploché dráze

Po 18. hodině vyjeli strážníci do ulice K Ploché dráze, kde občan zaregistroval na střeše řady garáží sedící mládež. Hlídka po příjezdu na místě nezjistila žádné znečistění či poškození střechy, a proto skupinu mladých lidí pouze vykázala.

Pes odchycený v Medlešicích skončil v útulku

V 18.49 hodin oznámila strážníkům mladá žena z Medlešic, že právě odchytla volně pobíhajícího psa hnědé barvy a krátké srsti, bez evidenční známky. Hlídka zvíře převzala a následně je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde bylo umístěno do připraveného kotce.

Agresivní muž obtěžoval zákazníky benzinky

Krátce po 23. hodině byli strážníci přivoláni k čerpací stanici v Dašické ulici, kde se nacházel agresivní muž, který napadal zákazníky stanice. Hlídka v něm zjistila místního mladého obyvatele, jenž byl viditelně pod vlivem alkoholu. Při následné orientační dechové zkoušce mu strážníci naměřili hodnotu 1,72 promile alkoholu, proto jej dopravili k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl převezen a předán do péče personálu stanice. Vzhledem k jeho vzrůstající agresi při převozu byli strážníci nuceni vůči němu použít donucovacích prostředků, a to služebních pout, která byla muži přiložena na ruce.

Rvačka čtyř mladíků před restaurací v Topolské ulici

Po jedné v noci volal na linku 156 občan s tím, že se poblíž restaurace v Topolské ulici perou čtyři mladíci. Hlídka oznámení prověřila, avšak tyto lidi na uvedeném místě ani v okolí nezaregistrovala.

Přepadený mladík byl v noci okraden o svůj mobil

O několik minut později přivolala strážníky do Malecké ulice místní obyvatelka, neboť na její domovní zvonek zazvonil neznámý muž, jenž křičel, že byl přepaden. Protože mladý muž přítomné hlídce sdělil, že byl nejprve fyzicky napaden a poté mu byl odcizen mobilní telefon, strážníci přivolali vzhledem k důvodnému podezření ze spáchání trestného činu Policii ČR, jež událost převzala do své kompetence.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here