Petr Lichtenberg: jsme v podobně složité patové situaci jako před čtyřmi lety

0
1537
Petr Lichtenberg a Vladislava Michalová během letošní předvolební kampaně. Foto: z archivu Petra Lichtenberga

Lídr volebního sdružení Chrudimáci (Svobodní + TOP 09 + Nezávislí) Petr Lichtenberg považuje výsledek letošních komunálních voleb za problematický. „Je to podobně složitá situace jako před čtyřmi lety. My, jako Chrudimáci, jsme dosáhli skvělého výsledku, ale pravdou je, že na tahu jsou dva nejsilnější subjekty, kterým se nabízí více možností, jak tuto zdánlivě patovou situaci vyřešit. A dokonce i bez nás,“ říká Lichtenberg.

Veřejné peníze ve prospěch co největšího počtu obyvatel

Jak dodává, Chrudimáci se od začátku hlásí k myšlence změn na chrudimské radnici a tímto směrem by rádi postupovali i během svého působení v městském zastupitelstvu. „Jednali jsme už s SNK ED, Piráty a ODS, před námi je schůzka s ANO. Svým partnerům opakujeme, co je pro nás prioritou – dát do pořádku základní vybavenost města, dopravu, parkování, situaci před hotelem Bohemia a jeho zprovoznění. Chceme, aby Chrudim byla upravená a čistá, aby tady bylo více zeleně, zkrátka, aby se tu lidem dobře žilo a veřejné prostředky se používaly ve prospěch co největšího počtu obyvatel. Rádi bychom, aby se zlepšila informovanost občanů a radnice k nim byla vstřícnější,“ vyjmenovává zastupitel Lichtenberg priority Chrudimáků.

Komunální politika v Chrudimi je obzvláště složitá

Na dotaz, zda mají Chrudimáci ambice zasednout v městské radě, Petr Lichtenberg odpověděl: „Rádi bychom se již po osmi letech v opozici podíleli na řízení města, ale jak jsem již mínil, není to zcela v našich rukách a ani my nebudeme ve vládnoucí koalici, pokud bychom museli výrazně potlačit naše představy a principy.“ K otázce, kterou rozvířilo médium vlastněné místním developerem, že mají Chrudimáci výhrady k možnému spojení s ANO, Lichtenberg uvedl: „Co člověk, jiný názor. Spojíme-li se s kýmkoliv, vždy se najde skupina lidí, kterým to nebude po chuti. Komunální politika je velmi složitá a v Chrudimi obzvláště. Tak to ale v politice chodí. Politika bývá o kompromisech. K tomu bych ještě rád dodal, že Svobodní a TOP 09 mají na celostátní úrovni také rozdílné názory, avšak na komunální úrovni nás spojuje myšlenka změny a realizace nových vizí, pohledů a nápadů ve prospěch našeho města a jeho občanů. Být přínosem pro město, jeho rozvoj a občany samotné je pro nás zásadní. V tomto pozitivním duchu budeme i nadále postupovat,“ uzavírá Petr Lichtenberg.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here