Zdá se, že bude letošní hra o radnici rafinovanější

0
256
Foto: Pixabay.com

Zdá se, že se Petr Řezníček rozhodl odložit svůj odchod do důchodu stůj co stůj a dál usiluje o starostenskou funkci. A to bez ohledu na to, že si zhruba polovina občanů, kteří přišli o víkendu k volebním urnám, přeje něco zcela jiného. Volili proto, aby dali přednost změně na radnici a znemožnili další fungování koalice SNK ED, ODS, Koalice pro Chrudim a ČSSD, která je pro ně ztělesněním nepružného, arogantního a do mnoha nevyjasněných kauz zapleteného vedení města.

Zbraně, před kterými mediálně se očistit je nemožné

Jak se ale nyní ukazuje, autoři neúspěšného projektu čtyř místostarostů se jen tak nevzdávají a dál používají zbraně, před kterými mediálně se očistit je takřka nemožné. Stačí si jen připomenout kauzu „Peckové“, která nevědomky sehrála roli užitečného žolíka před volbami, nebo vypouštěné kouřové clony prostřednictvím nejrůznějších emisarů a periodik, kteří se snaží znejistit a rozkmotřit prozatím se rodící možnou povolební koalici postavenou na zcela jiném, novém formátu. Čím více takových intrik, tím smělejší jsou požadavky. Tedy nic nového pod sluncem. Jde o stále stejnou taktiku ve stylu: „urvi, co můžeš.“

Mocným se nedostává figurek. Nechá se jimi někdo zlákat?

Také proto byla v sobotu večer na stole nabídka na koalici ANO – SNK ED – ODS. O dva dny později ta samá, jen s tím rozdílem, že už Petr Řezníček požadoval pro sebe funkci starosty, a nyní byla dokonce předložena ke zvážení platforma jakési chrudimské „Národní fronty“ ve složení ANO – SNK ED – ODS – Koalice pro Chrudim – ČSSD, aniž by skončila veškerá povolební vyjednávání. Kdo tedy očekával brzké rozuzlení povolební situace v Chrudimi, může být zklamán. Půjde nejspíš o složitou šachovou partii stejně jako před čtyřmi lety, kdy ji rozehráli ti samí hráči s cílem obejít volební výsledek a dostat se k moci. Tehdy se jim to podařilo, protože s figurkou na šachovnici přispěchal na pomoc Roman Málek. Dnes se jim však figurek nedostává. O to více bude hra rafinovanější.

ZANECHAT ODPOVĚĎ