Novým senátorem na Chrudimsku se stal havlíčkobrodský starosta Jan Tecl

0
489
Ilustrační foto: Pixabay.com

Ve druhém kole senátních voleb na Chrudimsku a Havlíčkobrodsku zvítězil 55letý starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl (ODS), který získal 13 435 hlasů voličů (64 procent) a zvítězil nad svým konkurentem Danielem Hermanem (KDU-ČSL), kterého porazil v prvním kole jen velmi těsným rozdílem.

Pouze devatenáctiprocentní voličská účast

Oba kandidáti se přitom ve druhém kolem zaměřili na slabiny toho druhého. Tecl vyčítal Hermanovi, že nepochází z regionu a nikdy tady nežil, Herman zase poukazoval na Teclovu kumulaci několika dobře placených funkcí, jazykovou nevybavenost a nedůslednost při omezení hazardu ve městě, které řídí. V Chrudimi se stala volba nového senátora předmětem sváru mezi místními lidovci a chrudimským starostou Petrem Řezníčkem (SNK ED), který měl v případě postupu Daniela Hermana do druhého kola slíbit KDU-ČSL jeho podporu, ale nakonec se přiklonil k Teclovi, jenž vystřídá ve funkci senátora Jana Velebu (SPO), který už nekandidoval.

Druhé kolo senátních voleb na Chrudimsku provázela velmi nízká volební účast. Zatímco v prvním kole se jich zúčastnilo 47 procent voličů, ve druhém už jen devatenáct.

Naštvané plakáty příznivců exministra kultury Daniela Hermana upozorňovaly chrudimské občany na zradu jejich dosluhujícího starosty Petra Řezníčka. Foto: Noviny Chrudim

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here