Aktualizováno: Likviduje cizí taxislužba chrudimské taxikáře? V Pardubicích je k tomu nutná koncese

0
1034
Ilustrační foto: Pixabay.com

V Chrudimi operuje už několik měsíců nová cizí taxislužba a bere obživu místním taxikářům. Navíc nemají její řidiči dobrou místní znalost a ve městě se orientují jen s pomocí zákazníků. Například v sousedních Pardubicích musí taxikáři místní znalost prokazovat a je s podivem, že město narozdíl od pardubického magistrátu nic takového nevyžaduje.

Padl snad za toleranci mimochrudimské firmy úplatek?

„Volal mi známý zákazník z Velké pardubické, abych pro něj přijel a přivezl ho zpět do Chrudimi. Jakmile jsem však auto přistavil před závodiště, hned mě kontrolovali pardubičtí strážníci s tím, že nemám v Pardubicích co pohledávat, protože nemám pro tohle město koncesi,“ popisuje nedávný zážitek jeden z místních taxikářů. Jak dodává, pochybuje, že by Chrudim na něco takového pamatovala, a má za to, že toleranci cizí taxislužby ve městě „spravil“ nejspíš nějaký úplatek. „Ani zdejší strážníci ji nekontrolují,“ upozorňuje živnostník. Novou taxislužbu jsme tedy vyzkoušeli a přivolali si ji k restauraci Monaco ve Škrovádu. Taxi sice přijelo na čas, obsluha však nevěděla, kde je sídliště Víta Nejedlého a nechala si radit až k místu určení. Další místo už ale znala. „Na Větrníku? Jo, tam to znám. Jezdím tam docela často,“ prohlásil s úlevou řidič. „Teď jezdí pod cenou, až nás ale všechny zlikvidují, nasadí zcela určitě vyšší sazby a všichni se budou divit,“ míní zdejší taxikář. Něco na tom možná bude. Dříve se člověk dopravil z jednoho konce města na druhý za dvě stovky, dnes mu na to stačí stokoruna.

Nikomu nenadržujeme, dušuje se vrchní strážník Dvořák

„Uvedená firma nepodléhá místopisu,“ je přesvědčen vrchní strážník Městské policie Chrudim Lukáš Dvořák a dodává, že jsou cizí taxikáři schopni se v Chrudimi rychle zorientovat. „Vše ale závisí na rozhodnutí Odboru dopravy MěÚ Chrudim, zda zavede přezkoušení z místopisu u všech taxikářů v Chrudimi. Pokud nám k tomu dá pokyn, nebudeme se bránit kontrolám ani u této taxislužby. Vím také, že mají místní taxikáři pocit, že této firmě nadržujeme, ale není tomu tak. Kontrola všech taxikářů je nyní plošná a řešíme všechny jejich přestupky stejně,“ argumentuje vrchní strážník.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here