Policejní honička v ulicích Ronova nad Doubravou. Zdrogovaný řidič se nakonec ukryl v řece

0
1129

V pondělí 15. října ve 22.46 hodin si policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Třemošnice všimli při hlídkové činnosti v Ronově nad Doubravou osobního vozidla značky Citroën, které před nimi náhle a dosti zbrkle změnilo směr jízdy. Na nic proto nečekali, zapnuli výstražné modré světlo s červeným nápisem stop doplněné zvukovým signálem a vozidlo chtěli zastavit. Netušili však, že to nebude řidič respektovat. Uvedl to mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Honička skončila po pěti kilometrech ve Žlebech

„Začala honička, při které ujíždějící řidič vyjel několikrát mimo vozovku a dvakrát přejel stopku, jako by to byla hlavní silnice. Honička skončila zhruba po pěti kilometrech v obci Žleby. Zde ujíždějící řidič nezvládl odbočovací manévr a sjel přes travnatou plochu do jiné ulice. Toto však bylo pro kolegy už nebezpečné, a než se jim podařilo do stejné ulice odbočit, byl již řidič z dohledu,“ popisuje počátek honičky mluvčí Tesař.

Mladý muž byl pod vlivem pervitinu a nevlastní řidičák

„Kolegové dále pátrali, až narazili na muže, který jim sdělil, kde ujíždějící vozidlo spatřil. O kus dál vozidlo skutečně stálo, avšak bez řidiče. Kolegové tedy začali dál pátrat, tentokrát po svých. Nakonec zhruba po dvaceti minutách dotyčného nalezli ukrytého v řece Doubravě. Ani zde nechtěl útěkář spolupracovat a tak si pro něj museli dojít až do řeky. Následně dvacetiletý mladík skončil v poutech. Kolegům se přiznal k užití pervitinu i k tomu, že nevlastní řidičský průkaz. Další jeho cesta vedla do nemocnice v Čáslavi, kde se dobrovolně podrobil odběru krve a kde byl také ošetřen kvůli podchlazení. V současné době na případu kolegové stále pracují. Není vyloučeno, že mladík bude podezřelý i z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ konstatuje Jiří Tesař.

Video: Policie ČR
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here