Tři poctiví nálezci peněženek během jediného dne

0
618
Foto: Pixabay.com

V pátek 12. října po desáté dopoledne volal na linku 156 občan s tím, že na parkovišti u supermarketu na Palackého třídě stojí neoprávněně na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy neznámý automobil. Strážníci po příjezdu shledali, že označení tohoto vyhrazeného parkovacího místa není dostačující a není provedeno v souladu se zákonem, tudíž protiprávní jednání neshledali. Řidiče, který se následně dostavil ke svému automobilu, hlídka přesto poučila. Poté strážníci kontaktovali vedoucí prodejny, kterou na nedostatek v označení vyhrazeného parkovacího místa upozornili. Ta přislíbila, že vyrozumí majitele pozemku a ten zjedná nápravu.

Nález peněženky s doklady v ulici Čs. partyzánů

Ve 13.51 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. partyzánů, kde žena nalezla peněženku s doklady a s finanční hotovostí. Po příjezdu strážníků se k ženě dostavil majitel peněženky, jemuž oznamovatelka nález v pořádku vydala. Poté hlídka odjela.

Zloděj ze Slovenska se doznal a dostal za krádež pokutu

Krátce po 16. hodině kontaktovala strážníky ostraha supermarketu na Palackého třídě s tím, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci zde zastihli podezřelého muže ze Slovenska, který se ke svému úmyslnému jednání doznal, a hlídka s ním vyřešila přestupek proti majetku uložením pokuty.

Nalezená peněženka s doklady patřila ženě z Třibřich

Po půl šesté večer se do služebny strážníků na Resselově náměstí dostavila žena a odevzdala peněženku s doklady, platební kartou a s finanční hotovostí, kterou nalezla v Pardubicích. Hlídka o nálezu informovala pardubické kolegy i operačního důstojníka Policie ČR, jemuž se následně podařilo majitele peněženky z Třibřich o nálezu informovat. Ten se poté dostavil do služebny Městské policie v Chrudimi, kde mu byla peněženka i s obsahem vydána.

Odchycená fenka teriéra v sídlišti Víta Nejedlého

V 19.37 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště Víta Nejedlého, kde občan odchytl volně pobíhajícího psa, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka tuto fenku teriéra bez evidenční známky od muže převzala a následně ji dopravila do útulku v Sečské ulici, kde byla umístěna do připraveného kotce.

Nezajištěný bicykl u kontejnerů ve Fibichově ulici

Přesně ve tři čtvrtě na devět večer informoval strážníky místní obyvatel o tom, že ve Fibichově ulici zaregistroval u kontejnerů na odpad odložené nezajištěné jízdní kolo. Hlídka tedy tento dopravní prostředek dopravila do služebny na Resselově náměstí, kde byl prozatím uložen a následně bude předán do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Parkovačka za stání v zákazu v Čáslavské ulici

Po půl dvanácté večer bylo oznámeno na linku 156, že v Čáslavské ulici u vjezdu na parkoviště stojí automobil přímo na vodorovném dopravním značení žluté barvy. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V Poděbradově ulici ležel na zemi místní bezdomovec

Před třetí ráno byli strážníci přivoláni do Poděbradovy ulice, kde na zemi ležel muž. Hlídka tomuto místnímu bezdomovci, jenž lékařské ošetření nepožadoval, pomohla vstát a ten odsud následně odešel.

Strážníci museli opět k bezdomovci do Poděbradovy ulice

V 5.51 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení znovu do Poděbradovy ulice, jelikož tam opět, tentokrát na jiném místě, ležel muž. Hlídka mu pomohla posadit se na nedalekou lavičku, kde nezraněný zůstal sedět.

Žena přinesla nalezenou peněženku až do služebny

V 6.07 hodin se do služebny strážníků dostavila žena s tím, že nalezla peněženku s doklady a s finanční hotovostí. Strážníci nález od ženy převzali a následně jej předali jeho majiteli v místě bydliště.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here