Nově rodící se koalice: žádnou čistku ani propouštění městských úředníků nechystáme

0
857
Foto: Kodl Cr

Městským úřadem v Chrudimi se nese fáma, že nově rodící se koalice ANO, Chrudimáků, Pirátů a ČSSD chystá mezi úředníky čistku a s některými z nich se chce rozloučit. Někteří z nich už proto kontaktovali lídra ANO 2011 Františka Pilného, zda se tyto řeči zakládají na pravdě. Představitelé uvedených stran se však shodují na tom, že nic takového nehrozí.

Kdo má jiný názor, není můj nepřítel, říká František Pilný

„Chceme spolupracovat se všemi úředníky napříč celým úřadem i politickým spektrem. Vnímám to tak, že kdo má jiný názor než já a je mým názorovým oponentem, není zákonitě můj nepřítel. Možná to tak doposud fungovalo, ale není to můj případ. Vždy si s každým rád promluvím a proberu situaci. Pokud jde o samotný úřad a městské společnosti, rozhodně nechystáme žádné masivní propouštění, protože nám jde o to, abychom město se všemi jeho pracovníky rozvíjeli a posunuli dopředu,“ vyvrací současné fámy městský zastupitel František Pilný (ANO 2011).

Chceme s úředníky partnersky spolupracovat, tvrdí Lichtenberg

„Práce městských úředníků si vážím a jsem si vědom, že jsou čím dále více zasypáváni a svazováni další a další legislativou. Osobně si přeji na radnici odborně a charakterově zdatné a loajální úředníky, což je pro mne základní a nutný předpoklad k otevřené, důvěryhodné a profesionální spolupráci politika a úředníka. Co se týká počtu úředníků, případný personální audit nám může ukázat, zda je nějaká pozice na úřadě zbytečná. Na základě výše uvedených kritérií chceme s úředníky partnersky spolupracovat na dalším rozvoji města a zlepšení života lidí v Chrudimi, což je smyslem politiky. Rovněž si přejeme i konstruktivní spolupráci s opozicí, která má mnoho zkušeností, a byla by škoda jich nevyužít,“ konstatuje lídr Chrudimáků Petr Lichtenberg.

Úřad hodláme nejprve stabilizovat, shodují se Štěpánek s Vondráčkem

Pavel Štěpánek (Piráti) má podobný názor jako jeho předřečníci. „Názor Pirátů je takový, že nebudeme bezprizorně propouštět. Úřad chceme v první fázi stabilizovat, jednotlivé odbory podrobit analýze a auditu, a následně, pokud zjistíme někde problémy, se je budeme snažit nejprve napravit. Nějaké propouštění je podle nás až ta nejkrajnější varianta. Jsme si dobře vědomi toho, že úředníky potřebujeme a bez nich se úřad neobejde,“ říká Pavel Štěpánek, kterého doplňuje lídr ČSSD Tomáš Vondráček. „V nově vznikající koalici jsme se shodli na tom, že chceme úřad stabilizovat, proto nepřichází nějaké propouštění úředníků v úvahu,“ podtrhuje názor všech Tomáš Vondráček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here