V obchodě na Palackého třídě kradla nezletilá dívka. Případem se bude zabývat sociálka

0
502
Foto: Pixabay.com

V pondělí 15. října v 7.24 hodin volala na linku 156 žena s tím, že u jednoho z domů v Novoměstské ulici leží v křoví neznámý muž. Hlídka oznámení prověřila, avšak muže na uvedeném místě nezastihla, neboť odešel před jejím příjezdem.

Nezletilá dívka kradla v obchodě na Palackého třídě

Před půl devátou ráno byli strážníci přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, kde došlo ke krádeži zboží. Hlídka v prodejně zastihla podezřelou nezletilou osobu, jejíž zákonné zástupce se v té době nepodařilo kontaktovat, proto byl na místo přivolán pracovník OSPODu z Městského úřadu v Chrudimi, jenž se o dívku postaral. Událost byla poté zadokumentována a předána přestupkové komisi k odložení, a to vzhledem k nízkému věku osoby, jež se dopustila jednání se znaky přestupku. O události bude písemně informován Odbor sociálních věcí MěÚ k dalšímu opatření.

Tři parkovačky po upozornění v ulici U Parku

Po půl deváté ráno obdrželi strážníci anonymní telefonické oznámení o nesprávně zaparkovaných automobilech v ulici U Parku. Hlídka na místě shledala tři takto zaparkovaná vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Spadlý strom na silnici mezi Chrudimí a obcí Kočí

V 11.34 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že na hlavní komunikaci z Chrudimi do obce Kočí zaregistroval spadlý strom. Protože místo není v katastrálním území Chrudimi, byli o této skutečnosti vyrozuměni hasiči a Policie ČR, kteří oznámení převzali k řešení.

Kontejner na odpad ve vozovce v ulici SNP

Několik minut po poledni vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice SNP, kde se měl ve vozovce u supermarketu nacházet kontejner na odpad. Hlídka oznámení prověřila, avšak nádobu na odpad nikde v silnici nezaregistrovala.

Zbědovaná kočka na zahradě v ulici Na Bělidle

Před 14. hodinou požádala o příjezd strážníků do ulice Na Bělidle místní obyvatelka, neboť na její zahradu přišla kočka ve zbědovaném stavu, jež potřebovala pomoc. Hlídka po příjezdu zvíře posoudila jako soběstačné, bez zranění a neshledala důvod k jeho umístění do útulku v Sečské ulici.

Pád klienta zařízení pro seniory v ulici Strojařů

O půl páté odpoledne kontaktovala strážníky pracovnice zařízení pro seniory v ulici Strojařů, protože zde došlo k pádu jejich klienta, jemuž žena sama nedokázala pomoci vstát. Strážníci muže po pádu vyzvedli a nezraněného jej usadili do křesla. Poté hlídka odjela.

Tři parkovačky na autech v sídlišti Víta Nejedlého

V 16.37 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na konkrétním místě v sídlišti Víta Nejedlého parkuje nesprávně automobil. Hlídka zde shledala celkem tři takto zaparkovaná vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Nesprávně zaparkované auto bránilo ve výjezdu

Krátce před půl šestou večer obdrželi strážníci oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu v Hradební ulici, jenž blokoval vjezd do nemovitosti. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Pokuta uložená za krádež v supermarketu v ulici SNP

V 19.34 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, jelikož zde došlo ke krádeži zboží. Přítomný podezřelý bezdomovec se ke svému úmyslnému jednání hlídce doznal a ta s ním vyřešila přestupek uložením pokuty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here