Rybí jarmark na Resselově náměstí zve na rybí speciality – candáta, pstruha nebo lososa

0
357
Rybí jarmark v Chrudimi na Resselově náměstí. Foto: Kodl Cr

V sobotu 20. října od devíti ráno do 12 hodin dopoledne se koná na Resselově náměstí Rybí jarmark. Návštěvníci si zde mohou pochutna na rybách a rybích specialitách, například rybí polévce, smaženém kaprovi nebo pečeném pstruhovi. Těšit se můžete i na candáta na provensálském koření nebo lososa na másle, uzenou lososovou bříšku nebo uzenou makrelu.

K dobré náladě zahraje Hudební seskupení „Josef Švejk & C.a k. ŠRAML“ Písničky Rakouska-Uherska, vojenské písně I. světové války, staropražské kuplety, šlágry českých hospod i písničky Karla Hašlera.

Josef Švejk & C.a k. ŠRAML

Hudební seskupení „ŠVEJK c.k.ŠRAML“, působí již od roku 2000 jak na scénách v Čechách a na Moravě, tak i v zahraničí. Koncertně vystoupili v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku, v Rakousku, v Německu, v Chorvatsku… zkrátka všude tam, kde měli co do činění s Rakousko-Uherskou monarchií.

Postava Josefa Švejka je skutečnou celebritou!! Znají ho nejen v celé Evropě, ale je oblíbenou postavou i v Asii – v Číně, Kazachstánu, Tatarstánu a díky Čechoameričanům i v USA a Kanadě. Haškův román byl totiž přeložen do 57 jazyků. Švejk má dokonce i několik bronzových soch. Dvě v Polsku, jednu na Slovensku, na Ukrajině a dokonce v ruském Petrohradě.

Přijďte si užít vtipnou zábavu, profesionální interpretaci nejen české muziky, ale i skladby světových autorů, které se hrály v době R-U monarchie. Všichni členové seskupení jsou profesionální hudebníci a jsou oblečeni do naprosto přesných uniforem Rakousko-Uherské armády.

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here