Filmový klub zahraje oblíbenou Chatu aneb Exkluzivní pozvánka čtenářům Novin Chrudim od režiséra Tomáše Pavlíčka

0
731

Chata na prodej je v našem městě na dračku. Po dvojím promítání filmu pod širým nebem, které zaplnilo (či spíš přeplnilo) hlediště Bioleťáku, je vyprodána listopadová projekce v chrudimském kině pro seniory. Přesto další zájemci o zhlédnutí hořce smutné komedie Tomáše Pavlíčka nemusejí zoufat: ve čtvrtek 25. října večer ji zahraje Filmový klub Nevídáno. Volná místa v hledišti ještě jsou: držitelé klubového průkazu zaplatí za lístek 70 a ostatní návštěvníci 110 korun.

Nepovedený víkend na samotě u lesa

Stručně o ději. Rodiče prodávají starou chatu, pro kterou už nemají využití. Před jejím předáním se matka rozhodne udělat poslední sešlost, jenže příbuzenstvo neprojevuje žádné nadšení. Děda už je duchem spíše nepřítomen, otec tuhle akci odmítá. Syn je věčně přiopilý a ironicky glosuje okolní svět i svůj vztah s přítelkyní. Babička je specialistkou na upřímné dotazy, které přivádějí ostatní k zuřivosti či do rozpaků. A psychicky labilní dcera má s sebou německého přítele, který se jediný na výlet těší. Neví totiž, co ho čeká…

Důmyslná hra příčin a následků pokaženého víkendu na samotě u lesa nemá hlavní postavu. Volným sledem scének Chata na prodej připomíná známé „rodinné portréty“ jako Intimní osvětlení či trilogii o Homolkových.

Mezi diváky zavítá režisér Tomáš Pavlíček

Lákadlem čtvrtečního klubového večera, který začne ve 20 hodin, je nejen skvělý film. Hostem v kině totiž bude jeho autor, scenárista a režisér Tomáš Pavlíček. Po promítání bude následovat beseda, během níž se sympatického třicátníka můžete zeptat prakticky na cokoli.

Chrudimský režisér Tomáš Pavlíček během natáčení filmu Chata na prodej. Foto: z archivu Tomáše Pavlíčka

Osobní pozvánka autora

Talentovaný tvůrce, který pochází z Chrudimi, napsal exkluzivně pro náš webový deník následující řádky: „Přátelé, kamarádi, tento čtvrtek můžete v chrudimském kině vidět film Chata na prodej. Tato projekce je pro mě zásadní a výjimečná hned z několika důvodů.

Městské kino Chrudim považuji za své domovské. Právě v něm jsem získal velkou část filmového vzdělání a navíc se nachází v ulici Svatopluka Čecha, kde mám trvalé bydliště. Z domova do kina jsem to měl vždy maximálně pět minut rychlé chůze a možná právě díky tomu se ze mě stal takový filmový fanoušek.

Mou nahořklou komedii navíc zahraje Filmový klub Nevídáno, díky kterému se v našem městě už mnoho let objevují snímky inspirativní, zajímavé a nezapomenutelné. Členové klubu jsou mými přáteli, kteří směrovali mé kinematografické uvažování ve chvílích, kdy jsem si jen málo uvědomoval, že jsem někam směrován. Jsou to lidé, kteří milují biograf, a existence klubu je důkazem jejich lásky.

Film se odehrává na podzim, točil se na podzim, a já pevně doufal, že na podzim bude též vypuštěn do kin. Kvůli záměrům producenta a distributora se tak nestalo a snímek dorazil do českých kin v polovině léta. Ale teď máte jedinečnou šanci vidět Chatu na prodej v době nejpříhodnější, kdy se atmosféra filmová prolíná s přírodní scenérií venku.

Tak pokud budete mít náladu a čas, srdečně vás zvu do kina! Já tam budu též a budu rád, když si o filmu popovídáme a potom spolu i něco vypijeme. Těším se na vás!“

Tomáš Pavlíček

Napsal: Miloš Pelikán

Video: CinemArtCZ
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here