Hororové události v Muzeu loutkářských kultur potěší všechny nebojsy

0
871

V pátek 26. října se v Chrudimi uskuteční akce Duchůplné muzeum. Jejím dějištěm bude od 17 hodin Muzeum loutkářských kultur, které návštěvníkům nabídne netradiční prohlídku budovy a muzejní expozice v hororovém duchu. Kdo se chce bát nikoli u televize či počítače, ale naživo, neměl by si tohle povyražení nechat ujít!

Již 6. ročník „halloweenské noci“ představí místní strašidla a vtáhne návštěvníky do víru tajemných událostí, které se kdysi v Chrudimi staly. S Mydlářovským domem je kupříkladu spojen tragický příběh Doroty Mydlářové odsouzené k smrti za úkladnou vraždu manžela. Ten se stal základem knihy Paměti kata Mydláře, v níž spisovatel Josef Svátek spojil město s osudy slavného popravčího. K Břetislavově ulici, kde sídlí Muzeum loutkářských kultur, se také váže pověst o Dorotě Kvapilové, zázračně zbohatnuvší za pomoci ďábla a krvavých čísel naškrábaných na zdi.

Strašidla budou řádit ve sklepě i ve věži

Z dalších tajemných bytostí spojených s Chrudimí se poutníci na stezce od sklepení po věž Mydlářovského domu mohou těšit na bezhlavého kapucínského mnicha, strašidla ze Široké ulice nebo ohnivého psa. Jako každý rok účastníky čeká i „duchařský“ workshop, na kterém budou moci popustit uzdu své fantazii a kreativitě.

Duchůplné muzeum bude pro odvážné děti i dospěláky otevřeno do 22 hodin. Vstupenky v ceně 90 korun lze předem zakoupit v recepci muzea a vyhnout se tak případné frontě.

Upozorňujeme veřejnost, že 26. října bude loutkářské muzeum až do 17 hodin zavřené, aby jeho zaměstnanci stihli vše připravit.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Pardubický kraj
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here