Jaroslav Moučka: jednal s námi Řezníček, je však zjevné, že je územní a regulační plán města silně zlobovaný

0
970
Foto: Kodl Cr

Dosluhující starosta Petr Řezníček (SNK ED) jednal v uplynulých dnech o povolební situaci s chrudimskou KSČM. Pro Noviny Chrudim to uvedl staronový městský zastupitel této strany a šéf finančního výboru města Jaroslav Moučka. „Ví o nás, že jsme konzistentní a že pokud jde o podstatné věci pro město, jako je rozpočet nebo dotace, nikdy jsme je neshodili ze stolu,“ říká Moučka. Jedním dechem ale dodává, že Řezníčkovi tlumočil, že nastal nejvyšší čas k obměně vedení města a že nesdílí jeho postoje.

ODS chtěla jít dříve s KSČM do koalice, ale hrozil jí zánik

„Petr Řezníček hovořil především o sobě a o tom, že se mu povolební situace nelíbí. Tvrdil, že probíral vše se svou rodinou a ta ho prý vyzvala, aby na základě získaných hlasů nic nevzdával. Proto bude dál bojovat,“ popisuje obsah Řezníčkova sdělení Jaroslav Moučka. „Na druhé straně nám ale nic neslíbil,“ dodává vzápětí s tím, že byly doby, kdy tzv. demokratické strany v Chrudimi požadovaly po KSČM mezi čtyřma očima tichou podporu s dovětkem, že to ale nemohou přiznat na veřejnosti, včetně Řezníčka. „To jsou demokratické strany?“ ptá se Moučka. „V každé straně jsou buď schopní anebo neschopní lidé. Nelze přeci a priori někoho na úrovni města vylučovat z ideologických důvodů. Z našeho pohledu je to naprostá hloupost. Zažili jsme to v minulosti s Romanem Málkem, Věrou Ždímalovou nebo chrudimskou ODS, která dokonce před čtyřmi lety uvažovala o koalici s námi, ale bylo jí v ústředí strany naznačeno, že v takovém případě dojde ke zrušení její místní organizace,“ popisuje svoje dřívější zkušenosti Jaroslav Moučka.

Ideologicky máme nejblíž k ČSSD, říká zastupitel Moučka

A dnes? „Máme ideologicky nejblíž k ČSSD, s kterou jsme měli snahu jednat, ale poté, co získala ve volbách pouze jeden mandát, to ustalo,“ tvrdí městský zastupitel. A jak to vidí dál? „Jsem toho názoru, že je třeba vedení města obměnit už s ohledem na to, jak hluboké jsou vazby mezi radnicí a vnějšími subjekty. Všude, kam se podíváte, je to zjevné. Je však třeba, a znovu to zdůrazňuji, postupovat věcně bez předsudků. Když jsem ale nahlédl do územního a regulačního plánu města, je zřejmé, že jsou silně zlobované. Proto je obměna vedení radnice v tuto chvíli zcela na místě,“ uzavírá šéf finančního výboru města Jaroslav Moučka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here