Pavel Štěpánek: Chrudimské noviny porušily zveřejněním citlivých osobních údajů GDPR

0
1445
Pavel Štěpánek na snímku vlevo, vpravo další městský zastupitel za Piráty a nový předseda komise rady města pro digitalizaci Daniel Lebduška. Foto: Česká pirátská strana Chrudim

Piráti překvapují od začátku chrudimskou veřejnost svou otevřeností, čehož využívají některé místní weby k jejich dehonestaci. Proč jsou tak otevření? „Jde o strategii České pirátské strany už od jejího vzniku. Jde o takové gró, které razíme a kterého se i nadále držíme,“ odpovídá na otázku Novin Chrudim lídr zdejších Pirátů Pavel Štěpánek.

Otevřená pravda se nedá zneužít, míní lídr Pirátů

„A že naši otevřenost někteří zneužívají? Nevím, jak by se otevřenost dala zneužít, i když lze manipulovat s jakoukoli informací. Jsem ale primárně přesvědčen o tom, že se nedá proti nám použít to, když budeme říkat otevřeně pravdu,“ pokračuje lídr Štěpánek. Jak ale dodal, vadilo mu v souvislosti s pseudokauzou, kterou vyvolaly Chrudimské noviny a potažmo pisatel Jakub Valenta, že porušil pravidla GDPR, když zveřejnil na tomto webu citlivé osobní údaje. „Tyto noviny si stáhly z některých webů dokumenty, v nichž byly osobní údaje nejen moje, ale i mojí rodiny. Byla v nich rodná čísla, plné adresy, či datumy narození, takže jsem požádal pana Valentu, aby tyto citlivé údaje začernil, což následně udělal. Z tohoto pohledu je to tedy nyní v pořádku, i když z mého pohledu to v pořádku není, protože to měl udělat hned na začátku,“ poukazuje Pavel Štěpánek.

Senzační titulky z opisování na internetu

Podle Štěpánka nebude mít ani tato negativní zkušenost dopad na to, že by Piráti ustupovali ze svých principů, a spoléhá se přitom na inteligenci čtenářů. „To, že si někdo nějaké informace přečte a udělá z nich senzační titulek, není důvod k tomu, abychom přestali zveřejňovat pravdu,“ podtrhuje závěrem lídr Pirátů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here