Chrudim bude mít dva neuvolněné místostarosty. Vyplývá to z poslední schůzky stran před podpisem koaliční smlouvy

0
784
Ilustrační foto: Roman Zahrádka

Nově vznikající radniční čtyřkoalice se sešla ve čtvrtek 25. října večer k dalšímu jednání o podobě programového prohlášení a koaliční smlouvě. Po této schůzce je už jasné, že mezi zástupci Hnutí ANO 2011, Chrudimáky, Piráty a ČSSD došlo ke shodě i ve všech prozatím nevyjasněných bodech budoucí možné spolupráce, které tak už nic nestojí v cestě. Předpokládá se tedy, že na příští schůzce uvedených stran, jež se uskuteční ve čtvrtek 1. listopadu, dojde k podpisu koaliční smlouvy.

Nový model místostarostů bude prý nejvhodnější

Hned na úvod programu navrhla ČSSD změnu personálního obsazení ve vedení radnice. Až doposud se totiž uvažovalo o modelu – František Pilný (starosta), Petr Lichtenberg (první místostarosta), Pavel Štěpánek (neuvolněný místostarosta) a Aleš Nunvář (uvolněný radní). Sociální demokraté, konkrétně Tomáš Vondráček, přišel však s námitkou, že bude pro město hospodárnější proměnit funkci uvolněného radního Nunváře na neuvolněného místostarostu, takže by Chrudim měla neuvolněné místostarosty dva. Tato varianta byla všemi zúčastněnými akceptována, protože se jeví z hlediska vynaložených nákladů a efektivity práce jako nejvhodnější. Oba Piráti, Štěpánek a Nunvář, se v reakci na to zavázali, že budou plnit svoje pracovní povinnosti na radnici v rozsahu minimálně 30 hodin týdně, což bude oproti stávající praxi změna, neboť bude o práci místostarostů větší přehled. A proč se s podpisem koaliční smlouvy bude čekat až do příštího čtvrtka? Kvůli nezbytné proceduře Pirátů, kteří musí nejprve předložit koaliční smlouvu ke schválení Krajskému fóru vlastní strany.

Kdo všechno se povolebního vyjednávání zúčastnil?

Čtvrteční schůzky se zúčastnili: František Pilný (ANO), Richard Herbst (ANO), Jiří Koblasa (ANO), Petr Lichtenberg (Chrudimáci), Vladislava Michalová (Chrudimáci), Jan Haase (Chrudimáci), Pavel Štěpánek (Piráti), Aleš Nunvář (Piráti), Daniel Lebduška (Piráti) a Tomáš Vondráček (ČSSD).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here