Policejní hlídka přistihla v Hrochově Týnci neosvětleného cyklistu pod vlivem alkoholu

0
1441
Ilustrační foto: Pixabay.com

Ve čtvrtek 25. října ve 23.40 hodin kontrolovala hlídka Obvodního oddělení Policie ČR Chrudim v Hrochově Týnci 45letého cyklistu, který se pohyboval po silnici I/17 na neosvětleném jízdním kole. Vedle toho řídil i opilý, neboť nadýchal 1,97 a 1,88 promile alkoholu. Uvedla to mluvčí chrudimské policie Renata Štěpánková.

Správní orgán nyní rozhodne o výši peněžitého trestu

„Je třeba připomenout, že i cyklista je účastníkem provozu na pozemní komunikaci, pro kterého platí, že nesmí řídit bicykl po požití alkoholického nápoje. Rozdíl mezi cyklistou pod vlivem alkoholu a řidičem motorového vozidla je pouze v tom, že cyklista nemůže přijít o řidičský průkaz. Věcí se nyní bude zabývat příslušný správní orgán, který rozhodne o výši peněžitého trestu,“ konstatuje mluvčí Štěpánková.

Povinnosti se vztahují na řidiče, cyklisty i chodce

Cyklisté by podle ní neměli zapomínat na povinnost, že musí mít za snížené viditelnosti za jízdy rozsvícený světlomet s bílým světlem svítícím dopředu a zadní svítilnu se světlem červené barvy nebo přerušovaným světlem červené barvy. „Podobně to platí i pro chodce. Pohybuje-li se chodec mimo obec za snížené viditelnosti po krajnici nebo po okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením, je povinen mít na sobě prvky z retroreflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích,“ uzavírá mluvčí Štěpánková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here