Hlídka strážníků hledala opakovaně v blízkosti Čáslavské a Průmyslové ulice papouška

0
551
Foto: Pixabay.com

V pátek 26. října po sedmé ráno byli strážníci přivoláni na Janderov, kde měl bezdomovec pálit oheň. Hlídce tento člověk z Benešovska uvedl, že hodlal nad plameny sušit svoje mokré oblečení. Následně byl oheň uhašen a muž poučen. Po ověření, zda dotyčný člověk není hledaný policií, strážníci odjeli.

Žlutozelený papoušek u přechodu pro chodce

O několik minut později informovala strážníky žena o tom, že v křižovatce ulic Čáslavská a Průmyslová zaregistrovala u přechodu pro chodce sedícího papouška žlutozelené barvy. Hlídka oznámení prověřila, avšak uvedený pták se tam již nenacházel.

Bezdomovec se nedokázal postavit sám na nohy

V 8.24 hodin požádal strážníky o spolupráci operátor záchrany, jelikož bylo třeba prověřit jejich oznámení o muži bez domova, jenž měl v té době ležet na zemi v Poděbradově ulici, protože se vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nedokázal postavit. Hlídka tohoto člověka vyhledala a ten uvedl, že se nemůže pro bolest kloubů a dolních končetin postavit. Na základě těchto informací operátor záchranky vyslal k muži sanitní vůz s lékařem. Ten provedeným vyšetřením neshledal důvod k jeho převozu do nemocnice, proto se následně muž s pomocí pracovníka prevence kriminality přemístil do ubytovacího zařízení v Tovární ulici.

Papoušek tentokrát seděl na větvi stromu

Po půl deváté ráno vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do křižovatky Čáslavské a Průmyslové ulice, kde tentokrát pracovník údržby zeleně zaregistroval na větvi stromu sedícího papouška. Hlídka oznámení prověřila, avšak ani v tomto případě zmíněného opeřence nezaregistrovala.

Parkovačka za chybné stání v sídlišti Na Šancích

V 9.04 hodin bylo na linku 156 oznámeno, že v sídlišti v ulici Na Šancích parkuje automobil v zákazu a brání tak výjezdu z místní garáže. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Několik automobilů parkujících na trávníku

Před desátou dopoledne byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, kde u supermarketu parkovalo několik automobilů na trávě. Hlídka zde shledala celkem deset nesprávně zaparkovaných vozidel. Se čtyřmi jejich přítomnými řidiči vyřešila přestupky na místě a na šest dalších takto zaparkovaných automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Hledání podezřelého muže u supermarketu v ulici SNP

Po poledni informovala strážníky žena o podezřelém muži, jenž se pohyboval na parkovišti u supermarketu v ulici SNP a budil dojem, že vyhledává bezbranné starší spoluobčany, či tipuje zaparkované automobily k jejich následnému odcizení. Protože oznamovatelka poskytla popis tohoto muže, prověřili strážníci okolí obou supermarketů ve zmíněné ulici, avšak nikde jej nezaregistrovali.

Zloděj zadržený na Palackého třídě odešel s pokutou

V 15.09 hodin požádala o příjezd strážníků ostraha supermarketu na Palackého třídě, neboť v prodejně došlo ke krádeži zboží. Protože přítomný podezřelý muž se ke svému úmyslnému jednání doznal a hlídka s ním vyřešila přestupek uložením pokuty.

Vypadlá dlažební kostka u kanalizační šachty

Krátce po 17. hodině oznámil prostřednictvím linky 156 občan, že u domu v Soukenické ulici zaregistroval vypadlou dlažební kostku u kanalizační šachty. Hlídka oznámení prověřila a následně o události informovala příslušného pracovníka Odboru investic při MěÚ v Chrudimi, jenž sdělil, že závada byla již nahlášena a oprava kanalizační šachty je naplánována na následující den.

Parkovačka v křižovatce Malecké a Družstevní ulice

Ve 21.05 hodin byli strážníci přivoláni do křižovatky Malecké a Družstevní ulice, jelikož zde občan zpozoroval nesprávně zaparkovaný automobil, jenž stál na vodorovném dopravním značení žluté barvy. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Strážníci vykázali z chodby domu muže ze Slovenska

Ve 23.34 hodin informoval strážníky obyvatel panelového domu ve Fibichově ulici o tom, že se na společné chodbě zdržuje podnapilý muž, jenž se snaží dostat do jednoho z bytů a kope do dveří. Hlídka v budově zastihla muže ze Slovenska, jehož následně z budovy vykázala.

Probíhající akce rušila noční klid v ulici U Valchy

Po půlnoci bylo na linku 156 oznámeno, že v ulici U Valchy dochází k rušení nočního klidu mladými lidmi. Po příjezdu hlídky byl však v ulici klid, neboť zde probíhající akce byla již ukončena a její návštěvníci se rozcházeli domů.

Noční oslava v Hradební ulici nedala spát sousedům

Před čtvrtou ráno vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Hradební ulice, kde v bytovém domě docházelo k rušení nočního klidu. Hlídka po příchodu do zmíněného domu shledala, že hluk vychází z konkrétního bytu. Strážníci následně uvnitř kontaktovali odpovědnou osobu, jež uvedla, že u nich probíhá oslava. Po vyřešení přestupku byl už v domě klid a hlídka odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here