Nově vznikající koalice ustoupila i přes výhrady Pirátům a přenechá jim dva posty místostarostů

0
1882
Foto: z archivu Petra Lichtenberga

Chrudimští Piráti otevřeně přiznali, že se zástupcům ANO a Chrudimáků příliš nezamlouvá, že by měli mít v novém vedení města posty dvou neuvolněných místostarostů. „Především Chrudimáci mají pocit, že se dostávají do defenzívy a Piráti získávají víc než podle výsledku voleb,“ říká lídr Pirátů Pavel Štěpánek, který by měl být na radnici jedním z neuvolněných místostarostů.

Model uvolněného a dvou neuvolněných místostarostů

„Pokud by to mělo být čisté směrem k výsledkům voleb a vůli občanů, pak by, podle názoru mého i názoru všech Chrudimáků, měli na radnici fungovat dva uvolnění místostarostové. Politika je však o kompromisech, proto je výsledek koaličních jednání takový, jaký je. Tedy, že by Chrudim měla mít na základě požadavku zástupců Pirátů jednoho uvolněného a dva neuvolněné místostarosty. K tomu bych chtěl poznamenat, že kdybychom, jako úspěšnější ve volbách, přišli se stejným požadavkem, tak jsme rázem ve formátu čtyř místostarostů, což už tady v minulém volebním období bylo. Tvrdě jsme to kritizovali a je to pro nás zcela nepřijatelné,“ komentuje dosavadní výsledek jednání lídr Chrudimáků Petr Lichtenberg.

Přednost dostala stabilita koalice, říká Lichtenberg

V této souvislosti je třeba připomenout, že si dosluhující koalice s něčím takovým hlavu vůbec nelámala, a když potřebovala vládnout městu, podepsala se klidně pod rekordní počet čtyř místostarostů na radnici bez ohledu na názor veřejnosti. „Pro nás je však vůle občanů, žádajících v Chrudimi změnu stávajícího stavu, poměrně zásadní, a proto jsme, v rámci kompromisu, dokázali i v personálních otázkách částečně ustoupit ze svých původních představ, a to i přesto, že to může na první pohled vypadat tak, že ve volbách uspěl někdo jiný. Přednost však dostala zodpovědnost za pevnost a stabilitu tvořící se koalice,“ uzavírá Petr Lichtenberg. Podle mínění zbývajících koaličních partnerů musí teď Piráti rozptýlit veškeré pochybnosti svou prací na radnici a dokázat, že si obě pozice ve vedení města zaslouží.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here