Bezdomovec udělal v hostinci U Sladovny útratu za několik stovek a neměl na zaplacení

0
1128
Foto: Pixabay.com

V pondělí 29. října před devátou ráno požádala o příjezd strážníků do Václavské ulice řidička, jejíž automobil stojící na zdejším parkovišti zablokovalo cizí nesprávně zaparkované vozidlo a ona tak nemohla z parkoviště odjet. Hlídka po příjezdu na místo obdržela informaci, že zmíněný automobil už odjel. Protože strážníci na místě shledali další čtyři nesprávně zaparkovaná vozidla, umístili za jejich stěrače výzvy pro nepřítomné řidiče.

Upozornění na autovrak v ulici Na Valech

V 9.25 hodin obdrželi strážníci informaci, že v ulici Na Valech stojí delší dobu vrak automobilu bez registrační značky. Strážníci oznámení prověřili a následně zjistili jeho registrační značku a zároveň i jeho majitelku z Chrudimi. Přestože uvedené vozidlo prozatím není vrakem, bude hlídka v nejbližší době ženu kontaktovat, aby ji poučila.

Na stezce mezi Chrudimí a Slatiňany pobíhal velký pes

O dvacet minut později byli strážníci přivoláni na stezku, jež vede podle řeky mezi Chrudimí a Slatiňany, neboť zde žena zaregistrovala volně pobíhajícího psa většího vzrůstu. Hlídka na této stezce kontaktovala oznamovatelku, jež uvedla, že dotyčné zvíře odběhlo neznámo kam.

Zelená andulka na stromu v Čáslavské ulici

Po jedenácté dopoledne bylo anonymně oznámeno na linku 156, že v Čáslavské ulici sedí na stromu, jenž se nachází proti budově peněžního ústavu, andulka zelené barvy. Hlídka po příjezdu na místo však toto zvíře nezaregistrovala.

Zablácená vozovka na Podhůře po výlovu rybníka

V 11.51 hodin následovalo další telefonické oznámení, ve kterém anonymní oznamovatel upozornil strážníky na blátem znečistěnou vozovku v zahrádkářské kolonii na Podhůře, kde bylo prováděno odbahnění rybníka. Po příjezdu hlídky zdejší komunikaci uklízeli pracovníci, kteří uvedli, že majitel rybníka se znečištěním vozovky během těchto prací počítal, proto předem zajistil provedení následného úklidu komunikace a okolí rybníka jejich firmou.

Nález řidičského průkazu v supermarketu v ulici SNP

Minutu před půl pátou odpoledne vyjeli strážníci do ulice SNP, odkud pracovnice supermarketu oznámila, že v prodejně nalezla řidičský průkaz. Hlídka proto doklad od ženy převzala a následně jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Bezdomovec udělal útratu za několik stovek a nezaplatil

Po 18. hodině kontaktovala strážníky pracovnice restaurace v Poděbradově ulici s tím, že jeden z hostů jejich podniku, zřejmě bezdomovec, odmítl zaplatit útratu. Strážníci v restauraci zastihli muže bez domova z Chroustovic, jenž zkonzumoval pokrm a alkohol v ceně několika set korun. Poté personálu sdělil, že při sobě nemá peníze na zaplacení, avšak že jeho útratu uhradí manželka, jež právě nakupuje v sousedním supermarketu. Protože šlo o člověka, jenž páchá opakovaně přestupky proti majetku, bylo v jeho případě zcela zjevné, že tento podnik navštívil, přestože dobře věděl, že nemá peníze na zaplacení konzumace. Hlídka celou událost zadokumentovala a následně spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi.

Na křižovatce ulic Škroupova a Čs. armády se rozlomila vrba

Ve 04.22 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že v křižovatce ulic Škroupova a Čs. armády došlo vlivem silného větru k rozlomení vrby, jejíž část spadla na komunikaci a brání automobilům v průjezdu ulicí Čs. armády. Po příjezdu hlídky se na místě již nacházeli hasiči, kteří pracovali na odstranění části stromu z komunikace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here