Piráti: na malém městě je třeba se bavit s lidmi, nikoli stranami. Už kvůli možným vazbám vlivných podnikatelů na radnici

0
786
Foto: Česká pirátská strana Chrudim

Mnozí občané a čtenáři Novin Chrudim se podivovali nad tím, proč se tak dlouho otálelo s podpisem koaliční smlouvy a programového prohlášení, když bylo přijato zástupci ANO, Chrudimáků, Pirátů a ČSSD na jejich zasedání už 25. října. Vysvětlení je prosté. Důvodem byla nezbytná procedura České pirátské strany, která musela nejpve nechat o těchto dokumentech hlasovat členskou základnu, v hantýrce Pirátů svoji posádku.

Získávali někteří radní městské zakázky bez výběrových řízení?

Lídr kandidátky Pavel Štěpánek před samotným hlasováním uvedl, že chrudimští Piráti nejsou nadšeni ze spolupráce s Hnutím ANO 2011, které vede trestně stíhaný premiér Andrej Babiš, od něhož se jeho strana distancuje. „Naši koaliční partneři tuto skutečnost znají. Ke spolupráci nás však vedou pragmatické důvody. Současné vedení je na radnici už od roku 1990 a existují silné pochybnosti o vazbách některých vlivných podnikatelů na radnici i úřad, když někteří radní získávali městské zakázky bez výběrových řízení,“ uvedl před hlasováním Štěpánek. Jak dodal, na malém městě je však třeba se bavit s lidmi, nikoli stranami. „O odlišném charakteru místní buňky ANO vypovídá i to, že s touto stranou spolupracuje také TOP 09 a většina z kandidátů ANO jsou nestraníci. Některé z nich známe z veřejného života léta,“ uvedl dále Pavel Štěpánek.

Jeho slova padla před zahájením hlasování podle všeho na úrodnou půdu, protože hlasování chrudimských Pirátů nakonec drtivou většinou hlasů předložené znění koaliční smlouvy schválilo. Proti byl pouze jeden hlas a tři Piráti se hlasování zdrželi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here